مقابله با آلرژی بدون استفاده از درمانهای شیمیایی

view

 بهتر است بدانید که روشهای غیر شیمیایی نمی توانند به تنهایی جایگزین درمانهای شیمیایی باشند اما می توانند به کاهش علایم کمک نمایند.

 درمانهای غیر شیمیایی برای از بین بردن علایم آلرژی شامل:

طب سوزنی:

در طب سوزنی فرد متخصص به آرامی سوزن های ریزی را به نقاط خاصی از بدن وارد می نماید. در بسیاری از موارد انجام شده نتایج نشان داده اند که طب سوزنی می تواند به کاهش علایم آلرژی کمک نماید. در یکی از مطالعات صورت گرفته در این زمینه نتایج نشان داده اند که انجام هشت هفته طب سوزنی در افراد شرکت کننده در مطالعه باعث تخفیف علایم آلرژی در افراد بوده است. استفاده از پروبیوتیک ها: پروبیوتیک ها باکتریهای سالم هستند که در دستگاه گوارش انسان زندگی می کنند. در بعضی از مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که مصرف پروبیوتیک ها می توانند علایم آلرژی همچون احتقان بینی را کاهش دهد. پروبیوتیک ها در مواد غذایی همچون ماست، دوغ و ... وجود دارند.

مصرف مکمل ها:

شواهد نشان داده اند که مصرف مکمل ها می تواند به کاهش علایم آلرژی کمک نمایند. استفاده از عصاره ی گیاه باتوبد و یا کریسیترین می تواند به کاهش علایم آلرژی کمک کند. هپا: هپا نوعی فیلتر است که قابلیت جذب کوچکترین مواد حساسیت زایی را دارد. توصیه می شود تا برای جاروبرقی های خانگی از این نوع فیلتر تهیه شود زیرا جارو برقی ها باعث پخش شدن مواد حساسیت زا در محیط می شوند. از بین بردن عوامل آلرژی زا در محیط خانه: اگر چه نمی توان محیط خارج از خانه را کنترل نمود اما به راحتی می توان خانه را از وجود عوامل آلرژی زا عاری ساخت بهتر است در فصل گرده افشانی پنجره های خانه را ببندید. حتماً پس از واردن شدن به منزل لباس خود را عوض نمایید و در صورت امکان دوش بگیرید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید