مواد غذایی مناسب برای افراد مبتلا به آنفولانزا قسمت دوم

view


زنجبیل


مصرف این ماده غذایی می‌تواند به بهبود دل‌درد و تهوع فرد کمک کند. در برخی از مطالعات انجام شده در این زمینه نتایج نشان داده اند که مصرف زنجبیل باعث کاهش التهابات بدن می‌شود. زنجبیل را  می‌توانید به‌صورت تازه و یا  پودر مصرف نمایید .
.

. نان تست


نان تست نیز  غذای مناسبی می باشد. مصرف آن  در زمان مبارزه‌ بدن با بیماری ها  می‌تواند مفید باشد. این ماده ی غذایی همراه مناسبی برای سوپ مرغ است و می‌تواند درزمانی که معده‌ شما آماده‌ هضم غذاهای سنگین نیست، یک غذای مناسب باشد.

چای داغ


نوشیدن چای سبز و یا چای سیاه به شما توصیه می شود. این مواد غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان هستند. بخار چای  را استنشاق کنید تا مجاری هوایی شما باز گردد. اضافه کردن کمی عسل و آب لیموی تازه میتواند به بهبود  گلودردتان نیز کمک نماید. سعی کنید از چای گیاهی و یا بدون کافیین استفاده کنید.

موز


چه موز را برش دهید، له کنیدو یا به‌صورت درسته  بخورید، مصرف ان می تواند به ارتقا عملکرد معده کمک می‌کند. اگر شما دچار تهوع، اسهال و استفراغ هستید، موز یک غذای مناسب و آماده است. رژیم غذایی برت شامل موز، برنج،سیب پخته‌شده و نان تست می باشد.این رژیم غذایی اغلب جزو اولین رژیم هایی  است که پزشکان به بیماران در حال بهبودی از علایم گوارشی آنفولانزا توصیه میکنند تا برای شروع رژیم غذایی همیشگی خود آماده شوند.

نوشیدنی‌های جایگزین غذا


اگر میل به خوردن دارید و به دنبال مواد غذایی مناسب هستید، می‌توانید یکی از نوشیدنی‌های فاقد لاکتوز  را انتخاب کنیدکه حاوی شکر کمی هستند و دارای حداقل 6گرم پروتیین هستند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید