نامتقارن بودن شکل سر نوزاد مهم است؟

view

چه چیزی باعث نامتقارن بودن سر نوزاد می شود؟

علل بروز عدم تقارن و بد کلی سر نوزاد:

سر نوزاد گاهی بر اثر زایمان دچار تغییر شکل هایی می شود؛ و یا حتی پس از تولد نوزاد بدلیل قرار گرفتن مداوم نوزاد در یک حالت به مدت طولانی، سر دچار عدم تقارن می شود. شما قسمتی از سر نوزاد را که نرم است می توانید از سایر نقاط با فشار بسیار کم تشخیص دهید. در این قسمتها که جمجمه هنوز در آن کامل شکل نگرفته است باعث می شود تا سر کودک در هنگام زایمان بتواند از مجرای زایمان عبور کند. همچنین باعث می شود که مغز کودک که به سرعت در حال رشد است فضای کافی برای رشد را داشته باشد. سعی کنید سر نوزاد را در پوزیشن های مختلف قرار دهید تا باعث بروز ناصافی در سر نوزاد نشود.

در فشاری که بر اثر قرار گرفتن سر بر روی زمین به سر وارد می شود هیچگونه آسیبی به مغز کودک نمی رساند و هیچ دخالتی در رشد و تکامل کودک نخواهد داشت. اگر شما زمان زیادی را صرف نگرانی های بیهوده کنید آنگاه از مادر و پدر شدن خود لذت نخواهید برد.

راهکار بهبود شکل سر نوزاد:

ولی به خاطر داشته باشید که اگر سر کودک را برای مدت طولانی به یک جهت قرار دهید ممکن است باعث بروز سندروم سر صاف در کودک گردد. بهتر است در مواقعی در روز بجای قرار دادن نوزاد به پشت، نوزاد را به روی شکم قرار دهید. سعی کنید برای شروع فقط چند دقیقه این کار را انجام دهید.

بهترین روش برای جلوگیری از عدم تقارن سر نوزاد

بهترین روش برای جلوگیری از بروز عدم تقارن کج و کوله بودن سر نوزاد آنست که از ابتدا نوزاد را عادت دهید تا به جهت های مختلفی بتواند بخوابد، به این ترتیب فشار به قسمتهای مختلف سر به یک اندازه وارد می شود و از صاف شدن یک قسمت سر جلوگیری بعمل می آید.


دیدگاه ها [ 1 دیدگاه ]

  • Flip

    1
    0

    You write so hotensly about this. Thanks for sharing!

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید