نشستن طولانی مدت در کنار ورزش

view

تحقیقات جدید، خلاف مطالعه‌ی قبلی در مورد نشستن‌های طولانی مدت را نشان می‌دهد. در مطالعه‌ی جدید انجام شده مشخص شده است که در صورتی‌که افراد در طول روز برنامه‌ی منظمی برای انجام ورزش‌های روزانه داشته باشند، آن‌گاه نشستن طولانی مدت برای سلامت فرد مضر نمی‌باشد.

مطالعات متعددی نشان داده است که نشستن‌های طولانی مدت باعث بروز مشکلاتی در سلامت فرد می‌شود و می تواند باعث افزایش خطر مرگ و میر در افراد باشد

بر طبق گزارش اخبار پزشکی ، نشستن‌های طولانی مدت باعث افزایش خطر بیماری که چرب غیر الکلی می‌باشد در حالی‌که در مطالعات دیگر مشخص شد که با افزایش میزان ساعات نشستن مداوم در طول روز، خطر ابتلا به سرطان‌های سینه و تخمدان در افراد افزایش می‌یابد.

در اوایل سال جاری مقاله‌ای در مجله‌ی پزشکی داخلی به چاپ رسید، در این مقاله عنوان شده بود که حتی یک ساعت تمرین مستمر روزانه نمی‌تواند تاثیری در کاهش میزان خطر ابتلا به بیماری‌هایی که در نتیجه‌ی نشستن‌های مداوم اتفاق می‌افتد داشته باشد.

با این وجود، در آخرین مطالعه‌ی انجام شده که توسط دکتر ریچارد پالسفورد از دانشگاه اکستر انگلستان به انجام رسید، نتایج مطالعات قبل به چالش کشیده شد و مدعی شد که نشستن‌های طولانی مدت باعث افزایش خطر مرگ و میر درافرادی که از لحاظ جسمانی انسان‌های فعالی هستند، نمی‌شود. نتایج مطالعه‌ی اخیر در مجله‌ی اپیدمیولوژی بین‌المللی به چاپ رسید.

 محققان معتقدند که عدم انجام فعالیت‌های جسمانی علل بروز مشکلات است و نه نشستن‌های طولانی مدت. البته باز هم تحقیقاتی در جهت اثبات این مدعا باید انجام پذیرد و بررسی شود که آیا نشستن‌های طولانی مدت تاثیری در میزان خطر ابتلا به بیماری‌های خاص مانند بیماری‌های قلبی، دیابت نوع 2 و دارد و این‌که مکانیزم بیولوژیکی این فرآیند به چه صورت است؟


مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید