نقش والدین در تغذیه کودک

view

در مطالعه ی انجام شده در دانشگاه میشیگان محققان به این نتیجه رسیده اند که اگر والدین با درآمدهای پایین می خواهند که کودکشان سلامت تغذیه نمایند باید برای خود عادات غذایی مناسب برگزینند؛ در ضمن والدین باید بجای به زور غذا دادن به کودک خود، کودک را تشویق به مصرف مواد غذایی سلامت نمایند.

در جدیدترین مطالعه صورت پذیرفته و منتشر شده در مجله کلینیکال نوتریشن در امریکا، عادات تغذیه ای خانواده های با در آمد پایین مورد مطالعه قرار گرفته است.

 نتایج مطالعه ی حاضر حاکی از آنست که مادرانی که بجای دستور دادن به کودک خود، وی را ترغیب به مصرف سبزیجات و مواد غذایی سلامت می نمایند، کودکانی با رژیم غذایی سالم تر خواهند داشت.

دکتر شارون هویر معتقد است که مادران باید از اجبار و محدود کردن کودکان در نوع تغذیه شان بپرهیزند و بجای این کار سعی کنند تا مواد غذایی سالم را در دسترس کودک خود قرار دهند و خود والدین عادات غذایی متعادلی را برای خود برگزیند و بجای تنبیه سعی کنند کیفیت مواد غذایی کودکان خود را مورد بررسی قرار دهند و با نخریدن مواد غذایی ناسالم و نیاوردن غذاهای ناسالم به خانه کیفیت غذاهای مصرفی کودک خود را ارتقا دهند.

 محدود کردن آشکار کودکان از مصرف غذاهای ناسالمی که دیگران آنها را مصرف می کنند تنها می تواند باعث مصرف بیشتر آن ماده ی غذایی شود.


منبع: medicalnewstoday

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید