نکات مربوط به یک مسافرت سالم

view

افرادی که مدام درحال سفر درآنسوی آبها هستند ممکن است از بیماریهای ناشی در سفر رنج برند تمام مسافرین باید نسبت به بیماریهایی که براثر سفرممکن است در انسان ایجاد شود آگاهی یابند واکسن هایی که دوره‌ی آن به سر آمده را مجددا تلقیح نمایید.

اگر چه اکثر بیماریهای مرتبط با سفر از اهمیت زیادی برخوردار نیستند، اما برخی از عفونتها در دنیا بسیار خطرناک هستند. تمام افرادی که قصد سفردارند باید برای سفر آماده باشند و نسبت به مسایل مرتبط به سلامتی ‌شان در طول سفر آگاهی یابند و سعی در محافظت از خود در برابر بیماریها داشته باشند.

آمادگی‌های سفر به عوامل زیادی وجود دارند که شما برای یک سفر سلامت باید به آنها توجه نمایید. این آمادگیها عبارتند از:

1-قبل ازسفر ازسلامتی خوداطمینان حاصل نمایید. مراجعه به پزشک و یک چک آپ پزشکی کمک کننده می‌باشد

 2- واکسن هایی را که از آن مدت زمان زیادی گذشته دوباره تلقیح نمایید.

 3- لوازم پزشکی لازم برای خود و کودکانی  که همراهتان هستند به همراه داشته باشید. از به همراه داشتن تمام وسایل پزشکی ضروری اطمینان حاصل نمایید.

 4-حتما دفترچه بیمه درمانی خود را به همراه داشته باشید.

5- چک آپ دندانی داشته باشید. حتما قبل از سفر به دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

6- اگراز مشکلات بینایی رنج می‌برید حتما قبل از سفر به چشم پزشک خود مراجعه نمایید و یک جفت عینک اضافی به همراه داشته باشید.

در سفر به برخی از کشورها، برای ورود به کشور میزبان از لحاظ قانونی نیاز به تلقیح برخی از واکسن ها است. اگر در چنین شرایطی قرار دارید بهتر است که6تا8 هفته قبل از سفر برای واکسن به پزشک خود مراجعه نمایید.

شایعترین بیماریهای سفر:

شایعترین بیماریهای سفر،‌ بیماریهای معده و روده است که اغلب به دلیل خوردن وآشامیدن غذا و آب ناسالم اتفاق می‌افتد. برای اجتناب از اسهال، دردهای معده، تهوع واستفراغ، حتما از آب جوشیده استفاده نمایید و حتما از خوب پخته شدن غذا اطمینان حاصل نمایید.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید