نکات مهم درباره تزریق ژل یا فیلر

دکتر سعید کوهساری

view
 معروف ترین این ژل ها ژل "پاژ" بود. امروزه دیگر از این نوع ژل ها استفاده نمی شود و جای آن ها را ژل های با ماندگاری محدود گرفته است.  ژل های دایمی عوارض بسیار زیادی دارند و هنوز هم افرادی که در گذشته ژل (فیلر) دایمی - خصوصا پاژ - تزریق کرده اند، حتی در صورت تخلیه - درگیر عوارض آن هستند؛ چون مولکول های این ژل ها همیشه در بدن باقی می مانند و ممکن است در اثر هر نوع تحریکی باعث عوارض جدید شوند. درحال حاضر فقط ژل های موقتی از نوع هیالورونیک اسید به عنوان ژل های بی عارضه در بازار موجود هستند هیالورونیک اسیدها بین هشت ماه تا یک سال ماندگاری دارند.
البته حتی هنگام استفاده از ژل هیالورونیک اسید، مارک ژل، کشور سازنده و داشتن تاییدیه های پزشکی اهمیت زیادی دارد. ژل های ارزان قیمت که به صورت قاچاق و بدون مجوز وارد کشور می شوند اکثرا ساخت کشورهای چین و اکراین هستند.
این ژل ها فاقد تاییدیه وزارت بهداشت هستند و  در صورت تزریق - به رغم ماندگاری بالا  و قیمت نازل - می توانند در آینده عوارض جبران ناپذیر ایجاد کنند.
بنابراین، به عموم مراجعین مطب ها و کلینیک های زیبایی توصیه می شود از تزریق ژل های غیرمعتبر و با قیمت نازل اکیدا بپرهیزند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید