هورمون مردان و نحوه تاثیر و نقش آن

view

بیشترین میزان تولید این هورمون از بیضه ها است اما این دارو از غده فوق کلیوی یا آدرنال هم تولید می شود. هورمون تاثیرات پیچیده هورمونتستوسترون در بسیاری مواقع به تبدیل صحیح آن به نوعی از هورمون استروژن صورت می گیرد. برای آشنایی اعمال تستوسترون در بدن باعث تشخیص بهتر و در نهایت درمان بهتر این بیماران می شود.

تستوسترون از هورمون های مهم و جنسی بدن است. در انسان باعث تنظیم تمایلات جنسی، توده استخوانی، انتشار چربی ها در بدن، توده عضلانی و کمک به تولید سلول های قرمز خون می کند. مقدار کمی از آن هم در خون تبدیل بخ استرادیول می شود.

با افزایش سن تولید تستوسترون کاهش می یابد و در نتیجه استرادیول هم در خون کم می شود.

نکته جالب در مورد آن است که تستوسترون از سال 1937 تولید و مصرف می شده اما در آن زمان اطلاعات دقیقی از نحوه اثر وجود نداشت.

اما امروزه در افرادیکه تولید آن در بدن شان کم یا اصلا وجود ندارد استفاده می شود.اما با توجه به اینکه میزان دارو در طی روز حالات مختلف در خون متغیر است تعیین دقیق کمبود ویا نقص آن کار ساده ای نیست.
کمبود تستوسترون چه تاثیری بر بدن دارد؟

کاهش تمایلات جنسی،افسردگی، تغییر در توان شناسایی افراد، کاهش انرژی، کاهش میل جنسی، کاهش تحرک، پرخاشگری، عدم تمرکز، درد عضلانی، گر گرفتگی و بی خوابی بعد از غذا خوردن می‌باشد.

منبع: NIH

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید