والدین شاغل و کودکان با سلامت روانی

view

زمان کافی صرف کودک تان کنید.

 ممکن است کار سختی باشد که در انتهای یک روز بلند کاری به خانه بیایید، کلاه کارتان را برداشته و کلاه پدر و مادری بر سر بگذارید، اما این دقیقا چیزی است که کودکان تان به آن نیاز دارند.

« راهی بیابید که در کنار کودکتان حاضر باشید، تا بفمید که در طول روز چه اتفاقی را پشت سر گذاشته اند، چه کاری انجام داده اند و چه سختی هایی داشته اند».

پرستار مناسبی برای کودک انتخاب کنید.

برای بسیاری از والدین شاغل، تصمیم حیاتی در دوره پرورش کودک حول این موضوع می چرخد، که چه کسی در طول ساعات کاری مراقب کودک شان خواهد بود. سلامت کودک شما چه عاطفی و چه جسمی با شخص یا نهادی که در آن تنها تعداد اندکی کودک به ازای هر پرستار وجود دارد، مرتبط می باشد. دقت کنید پرستاری که برای کودک خود بر می گزینید، افسرده نباشد و یا درگیر مشکلات شخصی خود نباشد و دارای تحصیلات مرتبط با رشد کودکان باشد.

در اینجا پرسشی که به ذهن می رسد آنست که چگونه مبنایی مناسب برای سلامت عاطفی بلند مدت کودکانمان فراهم کنیم؟

در واقع این خود والدین هستند، که با اتخاذ تصمیمات درست و سلامت عاطفی بلند مدت کودکشان را فراهم می آورند.

 والدین باید آگاه باشند که علایم سلامت عاطفی با سن تغییر می کند و آنچه که می تواند در یک سن مناسب کودک باشد، در سنی دیگر می تواند یک نشانه ی خطر تلقی گردد.

بهتر است که والدین در مورد مراحل رشد کودکان اطلاعات کافی را داشته باشند تا بتوانند نسبت به نیازهای کودکشان پاسخگو باشند. والدین باید آگاه باشند که روابط فردی هر یک از والدین با خود کودک و اطرافیان، راهکارهای ایجاد رابطه را به کودکشان می دهد.

 نکات مرتبط با مطلب سلامت روانی در کودکان برخوردار از والدین شاغل

راهی بیابید که در کنار کودکتان حاضر باشید، تا بفمید که در طول روز چه اتفاقی را پشت سر گذاشته اند

دقت کنید پرستاری که برای کودک خود بر می گزینید، افسرده نباشد و یا درگیر مشکلات شخصی خود نباشد و دارای تحصیلات مرتبط با رشد کودکان باشد.

والدین باید آگاه باشند که علایم سلامت عاطفی با سن تغییر می کند و آنچه که می تواند در یک سن مناسب کودک باشد، در سنی دیگر می تواند یک نشانه ی خطر تلقی گردد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید