پولیپ تارهای صوتی Vocal Cord Polyp Disease

view

علاِیم پولیپ تارهای صوتی

  • صدای خشن

درباره پولیپ تارهای صوتی

پولیپ تار صوتی یک تورم غیر سرطانی در یک و یا گاهی هر دو تار صوتی است. گرچه این بیماری به سیگار کشیدن طولانی مدت و استفاده نادرست از صدا همچون زیاد فریاد کشین یا خواندن به شکل نادرست ارتباط دارد، اما پزشکان همیشه علت ایجاد آن را نمی دانند. این بیماری همچنین می تواند با کم کاری تیرویید، رفلاکس معده یا حساسیت ها مرتبط باشد. پولیپهای تار صوتی موجب گرفتگی صدا می شوند. روشهای متعددی برای درمان این بیماری وجود دارد که از جمله آنها می توان به درمان تار صوتی و جراحی اشاره کرد.

آیا میدانید

بیماری پولیپ تار صوتی بیشتر در میان خواننده ها، معلمان، طرفداران ورزش ها و کودکانی که هنگام بازی زیاد جیغ می کشند رواج دارد. در سال 2005، جراحی به منظور خارج کردن تورم تارهای صوتی جاستین تیمبرلک انجام شد که شبیه اما سخت تر از پولیپ است و مانند پینه است.

خود مراقبتی در پولیپ تارهای صوتی

شما می توانید در منزل با استراحت دادن به صدایتان، سیگار نکشیدن و جلوگیری از مصرف کافیین و الکل به درمان پولیپ تار صوتی کمک کنید.

پزشک چگونه پولیپ تارهای صوتی را تشخیص میدهد

برای تشخیص بهتر است به پزشک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید. پزشک به وسلیه یک آینه کوچک یا دوربین گلوی شما را معاینه می کند و از شما سوالاتی می پرسد. ممکن است پزشک یک بیوپسی انجام دهد تا احتمال سرطان حنجره را رد کند. پزشک ممکن است شما را برای انجام تست عصبی ارجاع دهد و یا برای ارزیابی صدا و یا درمان شما را به یک گفتار درمان ارجاع دهد.

عوامل خطر ابتلا به پولیپ تارهای صوتی

از عوامل خطر این بیماری می توان به سیگار کشیدن، معلم یا خواننده بودن و ابتلا به آلرژی ها اشاره کرد.

درمان پولیپ تارهای صوتی

درمان پولیپ تارصوتی ممکن است شامل موارد زیر باشد: صوت درمانی، کاهش استرس، درمان عوامل و شرایط زمینه ای، جراحی به منظور خارج کردن پولیپ از تار صوتی

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

اگر برای مدت زمانی بیشتر از دو یا سه هفته دچار گرفتگی صدا شده اید، باید به پزشک مراجعه نمایید.

انتظار میرود در پولیپ تارهای صوتی

در اثر بیماری پولیپ تار صوتی، صدای شما تدریجا گرفته می شود. در برخی حالات ممکن است به سختی نفس بکشید یا هنگام نفس کشیدن صدای آزار دهنده ای ایجاد شود.علایم اغلب با تغییر در نحوه زندگی کردن مانند ترک سیگار یا مراقبت از صدا کاهش می یابند. در مواردی جراحی ضرورت می یابد.گاهی اوقات صدای شما همچنان گرفته باقی می ماند و پس از درمان کاملا به حالت نرمال باز نمی گردد.

میزان ابتلا به پولیپ تارهای صوتی

پلیپ تار صوتی یکی از رایج ترین نوع مشکلات صوتی است.

حقایقی درمورد پولیپ تارهای صوتی

معلمان بسیاری از روزهای کاری را در اثر مشکلات صوتی از دست می دهند و به دلیل صدایشان بیشتر تمایل به تغییر شغل دارند.

عوامل تشدید کننده پولیپ تارهای صوتی

این بیماری با استراحت ندادن به صدا، سیگار کشیدن مداوم و مستمر، مصرف کافیین و الکل تشدید می یابد.

از پزشک خود بپرسید

از پزشکتان بپرسید آیا پولیپ تار صوتی می تواند عامل ایجاد علایم من باشد؟ چه آزمایشهایی باید انجام دهم؟ در این مرحله چه راه حل درمانی برای پولیپ تار صوتی باید دریافت کنم؟ برای جلوگیری از بروز مجدد بیماری چه کاری باید انجام دهم؟ روند بیماری من چگونه است؟

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید