پیر شدن اندامهای بدن

view

محققان براین باورند که با درک چگونگی پیر شدن هر عضو بدن می توان به جلوگیری  یا درمان بیماری مرتبط با کهولت سن پرداخت.

دانستن این که چند سالتان است الزاما به این معنا نیست که بگویید تمام اعضای بدنتان به یک صورت و با یک سرعت در حال پیر شدن است. اعضای بدن با افزایش سن شروع به زوال و پیرشدن می کند. با دانستن نحوه ی پیرشدن اندامها می توان از ابتلا به بیماریهای مختلف مرتبط با کهولت سن مانند آلزایمر اجتناب ورزید.

تحقیقات انجام شده بر روی موشها نشان داده است که نحوه پیر شدن پروتیین های سلولی در کبد و مغز موشها به شیوه ای متفاوت از هم است.

بافتهای مختلف بدن ظرفیتهای متفاوتی برای بازسازی خود دارند. یک مثال مناسب از این مورد تفاوت بین بافت کبد و مغز است.

سلولهای کبدی در طول زندگی مدام در حالتقسیم شدن هستند اما در مورد سلولهای مغز این اتفاق نمی افت. محققان دریافته اند که 468 تفاوت عمده در تعداد پروتیینهای این دو بافت وجود دارد و این تغییرات باعث تاثیر بر سطح عملکرد پروتیین ها می شود.

منبع: www.healthline.com

دیدگاه ها [ 1 دیدگاه ]

  • خیرخواه

    4
    0

    پیرشدن چیزی طبیعی است ولی سرعت آن بستگی به چگونگی عمل کرد متابولیسم بدن نیز دارد . بدن پیر مانند موتور یک خودروی فرسوده که مدام دود میکند بدن پیر هم در اثر کار ناقص کبد مدام تولید انواع سموم را میکند و بهترین روش دفع سموم بدن نوشیدن روزانه چندین لیوان دوغ غلیظ و کم نمک است اگر باور نمیکنید مدت ده روز با این روش مدام تغییرات چهره خود و بر طرف شدن چروکهای حاصل از پیری را در آئینه ببینید .... با سپاس

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید