پیشگیری از مرگ زودرس با تغذیه سالم

view

غذاهای طبیعی مصرف کنیم تا دچار مرگ زودرس نشویم.

دکتر مایکل گیرمگر متخصص تغذیه به بررسی 15 دلیل اصلی مرگهای زود هنگام در امریکا پرداخته است. عارضه های قلبی، سرطان، دیابت، فشار خون بالا و ... و چگونگی تغذیه ی فرد از جمله ی علتهای بروز مرگهای زود هنگام در امریکا بوده است.

نشستن های طولانی مدت و عدم فعالیت یکی از علل اصلی بروز بیماریهای مزمن مانند چاقی، دیابت نوع 2 می شود، حتی اگر فرد از تناسب اندام برخوردار باشد و بصورت منظم به ورزش بپردازد باز هم ساعات طولانی نشستن بر میزان بروز بیماری می تواند باعث کاهش خطر چاقی در فرد به میزان 32 تا 35 درصد باشد البته این میزان به جنسیت فرد نیز مرتبط است.

در مردان، 12 ساعت سرپا ماندن در طول روز می تواند خطر بروز چاقی را تا 59 درصد کاهش دهد و مرتبط با طول عمر در فرد شود.

اگر چه انجام ورزش می تواند همراه فوایدی برای سلامت فرد باشد اما میزان ساعاتی که فرد بدون تحرک سپری می کند نیز در طول عمر فرد و سلامت وی  موثر خواهد بود.

رژیم سلامت چیست؟

پاسخ این سوال تنها 3 کلمه است: مصرف غذای واقعی. از این ساده تر نمی توان پاسخ داد. مصرف غذای واقعی به این معناست که سعی کنید از غذاهای طبیعی و به شکل تازه مصرف نمایید.

بهتر است از سبزیجات و میوه هایی که به شکل طبیعی رشد کرده اند استفاده کنید. همچنین از گوشت حیوانی مصرف کنید که به طور طبیعی تغذیه شده اند بدون هیچگونه دارو و تزریقی. دکتر گریگ معتقد است که افراد باید برخی از مواد غذایی را به زنجیره ی غذایی روزانه ی خود اضافه نمایند. برای مثال سبزیجات دارای برگ سبز تیره باید به رژیم غذایی روزانه ی افراد اضافه شود.

منبع: mercola.com

دیدگاه ها [ 1 دیدگاه ]

  • hossein hassanzadeh - rad

    1
    0

    با سلام مطلب قابل تاملی بوده است . با سپاس

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید