چاقی در کودکی

view

دوران کودکی:

کودکی یک دوره ی بسیار مهم برای تضمین سلامتی در بزرگسالی است.توصیه های پزشکان و یا متخصصان تغذیه میتوانند در کنترل چاقی کودک بسیار تاثیر گذار باشند

.تحقیقات نشان داده که با رشد تکنولوژی و کم تحرک شدن کودکان تعداد کودکان بسیار چاق روز بروز در حال افزایش میباشد و در حدود یک چهارم کودکان در استرالیا دچار چاقی افراطی هستند.

تغذیه ناسالم و چاق:

متاسفانه با افزایش مصرف غذاهای ناسالم مانند فست فودها،غذاهای بسیار چرب،کاهش مصرف میوه ها و سبزیجات در کودکان ،اینروزها با کودکان چاق بیشتری در جامعه مواجهیم.

تشویق کودکان و عادت دادنشان به غذاهای سالم و غیر رستورانی و همچنین انجام فعالیتهای فیزیکی مناسب سن کودک برای سلامت کودکان در اینده بسیار اهمیت دارد.این امر میتواند به چالش روز والدین تبدیل شود و نیاز به صبر ،دید مثبت و تمرین و زمان کافی دارد.

بدن کودکان در سنین مختلف شکل های مختلف دارد؛بنابراین گفتن این مسیله که کودک چاق است به این راحتی نیست.در بزرگسالان وقتی مقدار کالری های دریافتی فرد از میزان کالریهای مصرفی وی در همان روز بیشتر باشد این کالریها در بدن بصورت چربی ذخیره می شود

یک رژیم غذایی سرشار از انرژی و چربی همراه با سطح پایین فعالیت و ورزش باعث چاقی فرد می شود.کودکان اغلب،شکل بدن خودرا از والدین به ارث می برند.با تغییر عادات غذایی کودک و تغییر الگوی ورزشی کودک می توانید بر شکل بدن کودک تاثیر بسزایی بگذارید.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید