چرا باید قبل از مسافرت، به سلامت خود فکر کنیم؟

view

 چندین دلیل برای توجه به سلامت قبل از سفر وجود دارد:

بسیاری از مقصدهای مسافرتی دارای میکروب هایی هستند که در ایالات متحده یا دیگر کشورهای یشرفته وجود ندارند. هنگامی که فرد از کشورهای توسعه یافته به این مکان ها می رود، گاهی اوقات دچار عفونت می شود.

مسافرت به خودی خود می تواند برای سلامتیتان خطرساز باشد. بطور مثال مسافرت با هواپیما، می تواند خطر لخته شدن خون و دیگر مشکلات سلامتی را افزایش دهد.

اگر شما به بیماری مبتلا هستید که هنوز تحت کنترل نیست، پشتیبانی و کمک به شما دشوار است.

چگونه می توان از ابتلا به عفونت در هنگام مسافرت، جلوگیری نمود؟

 اگر شما قصد سفر به آسیا، آفریقا، آمریکای جنوبی یا اروپای شرقی را دارید، به یک درمانگاه مراجعه کنید. پزشکان و پرستاران آنجا می توانند در آماده شدنتان برای سفر به شما کمک کنند.

براساس مقصدتان، احتمالاً به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

دریافت یک یا تعداد بیشتری واکسن هفته ها یا ماه ها قبل از آغاز مسافرت.

بطور مثال، اگر شما قصد سفر به بخشی از آفریقا یا آمریکای جنوبی را دارید، احتمالاً نیاز به دریافت واکسنی دربرابر تب زرد خواهید داشت.


از خوردن یخ، آب لوله کشی و غذاها یا بخشی از غذاهای خاص که می توانند ناقل میکروب باشند، اجتناب ورزید.

درصورت مصرف آب یا غذاهای آلوده، احتمالاً مبتلا به عفونتی می شوید که منجر به اسهال، تهوع یا دیگر مشکلات می شود.

آب آشامیدنیتان را تصفیه کنید تا مطمین شوید که هیچ میکروب ناقل عفونت در آن وجود ندارد.

برای رهایی از شر میکروب ها، می توانید آب را به مدت 3 دقیقه بجوشانید سپس اجازه دهید تا خنک شود. روش دیگر برای رهایی از میکروب ها، برداشتن 2 لیتر آب و افزودن 2 قطره الکل 5% و 30 قیقه صبر کردن است.

اسپری حشره کش که دارای DEET یا مواد شیمیایی به نام پیکاریدین است، استفاده کنید.

شما باید همچنین دستکشی بپوشید که دستانتان را در برابر نیش حشرات محافظت می کند. بعلاوه، شما باید بدنتان از لحاظ وجود حشرات برروی آن چک کنید و اگر موردی یافت کردید آن را بکشید. حشرات می توانند منجر به ایجاد عفونت شوند زیرا در هنگام نیش زدن یا گزیدگی می توانند ناقل میکروب ها باشند.

قبل و در هنگام مسافرت داروهایی مصرف نمایید که از شما در برابر ابتلا به عفونت هایی مانند مالاریا، محافظت می کنند.

اگر شما قصد رفتن به هر مکانی دارید که دارای فضولات سگ یا انسان در شن و ماسه یا خاک است، کفشی استفاده کنید که کاملاً پایتان را بپوشاند.

این می تواند در مکان هایی رخ دهد که دارای فاضلاب مناسب نیستند یا اینکه قبل از آزاد کردن آب دستشویی درمحیط آن را تصفیه نمی کنند. اگر شما با پای برهنه در چنین مکان هایی راه بروید، می توانید از طریق کرم های موجود به عفونت مبتلا شوید.

اگر بیمار باشیم و بخواهیم سفر کنیم، چه باید کرد؟

 اگر شما دارای مشکلی درحال پیشرفت مانند دیابت یا بیماری قلبی هستید، از پزشک یا پرستارتان درمورد برنامه ریزی برای مسافرت، سوال کنید.

بسیاری از افراد مبتلا به بیماریها، قادر به مسافرت بدون هیچ مشکلی هستند.

 کلیدی ترین نکته برنامه ریزی و اطمینان از این است که شما تمامی داروها و پشتیبانی های که احتمالاً به آنها نیاز پیدا می کنید را دارا می باشید. همچنین آماده کردن لیستی از تمامی داروهای مصرفیتان، میزان دوزشان و دلیل مصرفشان، مهم است.


منبع: www.uptodate.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید