چه بخوریم که پوستی جوان داشته باشیم؟

view

نیکولاس پریکون متخصص پوست و نویسنده کتاب صورت بدون چروک، مغز سالم عنوان نموده است که مصرف برخی از مواد غذایی حاوی ترکیباتی است که باعث صاف بودن پوست می شوند و از بروز آسیب های پوستی ناشی از افزایش سن جلوگیری به عمل می آورند.

توت فرنگی:

میزان ویتامین سی ضد پیری هر وعده توت فرنگی بسیار بیشتر از مرکباتی همچون پرتقال و گریپ فروت می باشد. مطالعه ی به چاپ رسیده در مجله ی امریکایی تغذیه ی بالینی نشان داد است که افرادی که از مواد غذایی سرشار از ویتامین سی استفاده می کنند کمتر دچار چروکهای پوستی و خشکی پوستی ناشی از افزایش سن می شوند. ویتامین سی با رادیکالهای آزاد که کلاژن را می شکنند و باعث ایجاد خطوطی بر روی پوست می شوند، مبارزه می کند.

روغن زیتون:

آنتی اکسیدانها و ضد التهابهای موجود در روغن زیتون نه تنها برای ارگانهای داخلی بدن مفید است بلکه باعث صاف شدن و بدون چروک بودن پوست می گردد. رومی های باستان از روغن زیتون برای ماساژ پوست استفاده می کردند. سعی کنید از روغن زیتون در زنجیره ی غذایی خود استفاده کنید. همچنین برای نرمی پوست صورت و لب آنرا بر روی صورت و لب خود بمالید.

همچنین در صورتیکه از خشکی پوست رنج می برید، روغن زیتون بعنوان یک نرم کننده ی عالی می تواند طراوت و شادابی را مجدداً به پوست شما بازگرداند.

چای سبز:

نوشیدن یک فنجان چای سبز فوایدی فراتر از ایجاد حس آرامش در شما خواهد داشت. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدانهای ضد التهاب است. مطالعات صورت پذیرفته در دانشگاه کیس وسترن و دانشگاه آلاباما نشان داده است که نوشیدن چای سبز می تواند باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست شود و اگر مقدار کمی آب لیموی تازه در آن بچکانید باعث می شود تا فواید آن بیشتر در بدن باقی بماند و از دفع سریع آن جلوگیری می کند

منبع: health.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید