چگونه قلب سالمی داشته باشیم؟

view

مردم هزاران سال است که از میوه انار لذت برده اند و این میوه در بسیاری از فرهنگ ها نماد امیدواری و فراوانی است .

آثار انار در مقبره های مصری ها یافت شده است ، سربازان بابلی قبل از جنگ انار می خوردند ، و این میوه با مراسم ازدواج ایرانیان به عنوان نمادی از آینده ای سرور آمیز در آمیخته است .

گاهاً انار را " سیب چینی " یا " جواهر زمستان " ( در آمریکای شمالی انار اوایل زمستان موجود است ) می نامند . میوه ی انار یکی از محبوب ترین میوه های جهان است .

در آمریکای شمالی این میوه اغلب تحت الشعاع میوه های معمول تری چون سیب و پرتقال قرار گرفته است . اما همین که با طریقه ی مصرف آن آشنا شوید  می تواند مواد مغذی ارزشمندی همچون آنتی اکسیدان ها به رژیم معمول شما اضافه کند .

انار برای سلامت قلب شما

شواهد نشان می دهند که آنتی اکسیدان های انار با روش هایی همچون  کم کردن فشار خون سیستولی ، آرام کردن کاهش تشکیل پلاک در شریان ها ، و بهبود جریان خون و جلوگیری از قطور و سفت شدن رگ ها ؛ برای قلب شما مفید هستند .

به گفته ی محققان پژوهشی که در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شد ، در موش هایی که آب انار نوشیدند پیشرفت آترواسکلروز حداقل حدود 35% کاهش یافت .

آن ها ذکر کردند :

" در این مطالعه ی تجربی پلیفنول ها ( ترکیبات شیمیایی آنتی اکسیدان ) و دیگر ترکیبات طبیعی که در آب انار وجود دارد می توانند تصلب شریان ( سخت شدن سرخرگ ها ) را به تعویق اندازند . "

منبع: mercola.com

مطالب مرتبط

دیدگاه ها [ 1 دیدگاه ]

  • ehiajavid

    3
    0

    بسیار عالی بود.

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید