کاهش درد رابطه جنسی در آندومتریوز

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

درد در طول رابطه جنسی یک علامت شایع آندومتریوز است. اما با برخی اصلاحات و ارتباط با شریک زندگی خود می توانید درد را محدود کرده و از رابطه جنسی خود لذت ببرید.

رابطه جنسی یک بخش طبیعی و سالم از زندگی و همچنین یک جنبه مهم از هویت شما به عنوان یک شخص است. اگر آندومتریوز دارید ، تجربه درد در هنگام رابطه جنسی غیر معمول نیست. وقتی چیزی که ظاهرا لذت بخش است به جای آن دردناک باشد، می تواند مانند یک ضربه احساس شود. اما با همکاری با پزشک و شریک زندگی خود می توانید رابطه جنسی خود را حفظ کنید. و با صبر ، ارتباط و خلاقیت ، حتی ممکن است صمیمیت با شریک زندگی خود را عمیق تر کنید.

کاهش درد هنگام رابطه جنسی

اگر آندومتریوز دارید و در طول رابطه جنسی درد دارید، با پزشک خود در مورد یافتن درمانی که به کاهش درد شما کمک می کند صحبت کنید. شما و شریک زندگی تان ممکن است با چند تغییر در روال جنسی خود بتوانید درد را به حداقل برسانید:

  • قبل از رابطه جنسی به درد توجه کنید. حمام گرم یا مسکن قبل از رابطه جنسی ممکن است به کاهش درد هنگام رابطه جنسی کمک کند.
  • عجله نکنید. پیش نوازی و معاشقه طولانی تر می تواند به تحریک روان سازی طبیعی شما کمک کند. ممکن است با تاخیر در دخول و حس تحریک، درد را کاهش دهید
  • تغییر پوزیشن قرار گیری

اگر هنگام رابطه جنسی درد شدید دارید، موقعیت های مختلفی مانند قرار گرفتن در بالا را امتحان کنید. در این موقعیت ، شما ممکن است بتوانید عمق نفوذ آلت تناسلی مرد را  که از نظر شما خوب باشد، تنظیم کنید.

برقراری ارتباط با شریک جنسی

 در مورد آنچه که باعث احساس خوب در شما است صحبت کنید.

  • انواع فعالیتهای جنسی را در نظر بگیرید. اگر دخول به واژن دردناک باشد ، ممکن است شما و شریک زندگی خود روش های دیگری برای ارتباط پیدا کنید. ماساژ، بوسیدن ، و استفاده از ویبراتور گزینه های دیگری برای مقاربت است که ممکن است راحت تر و سرگرم کننده تر از روال معمول شما باشد.

نکاتی برای صحبت با شریک زندگی خود در مورد رابطه جنسی

صحبت کردن با شریک زندگی خود در مورد احساسات و نیازهای شما بسیار مهم است. جملات خود را با "من" شروع کنید تا "شما". به عنوان مثال ، "من واقعاً از آن لذت می برم وقتی که تو ..." این زمان برای صحبت شما در مورد ترس و خواسته های شما است. شما ممکن است فکر کنید که شریک زندگی شما تمایلی به رابطه با شما ندارد.

سکس درمانی

بعضی اوقات صحبت کردن با شخص ثالث می تواند مفید باشد. یک درمانگر جنسی می تواند به ارزیابی روابط ، سلامت پزشکی و سلامت روانی شما کمک کند

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید