کلسترول خوب و بد کدامند

view

اگر پس از انجام آزمایش و با دیدن نتیجه ی آن متوجه شده اید که سطح کلسترول خونتان بالاست باید سعی کنید تغییراتی را در شیوه ی زندگی خود ایجاد کنید تا احتمال بروز عارضه های قلبی ناشی از سطح کلسترول بالای خون خود را کاهش دهید.
 حتی اگر به شما داروهایی جهت کاهش سطح کلسترول خون داده شده، سعی کنید همواره با مصرف داروهایتان راس زمان مقرر به انجام فعالیتهای ورزشی و تغییر شیوه ی زندگی خود بپردازید.
بدن انسان، مقداری کلسترول نیاز دارد.
کلسترول بد خون یا ال دی ال می تواند باعث ایجاد پلاکهای شریانی شود و وجود پلاکهای شریانی می تواند منجر به بروز عارضه های قلبی در انسان شود. کلسترول خوب یا اچ دی ال نیز کلسترول خوب نامیده می شود که می تواند به از بین رفتن کلسترول بد خون کمک نماید. بهترین روش برای جایگزین کردن کلسترول بد با کلسترول خوب مصرف مواد غذایی سالم و تازه است. بهتر است میوه ها و سبزیجات تازه را به رژیم غذایی خود بیافزایید. مصرف میوه و سبزیجات می تواند به کاهش کلسترول بد خون کمک نماید. با مصرف میوه ها و سبزیجات سطح فشار خون انسان نیز کاهش می یابد.
مصرف غلات کامل نیز از دیگر راههای کاهش کلسترول بد خون است. غلات کامل حاوی فیبر و کربوهیدرات پیچیده است که باعث می شود تا شما پس از مصرف آن احساس سیری بیشتری نمایید.
مصرف آجیل ها نیز می تواند کمک کننده باشد.
 مصرف آجیل می تواند کلسترول بد خون را کاهش دهد.
آجیل ها دارای چربی اشباع نشده هستند که به کاهش سطح کلسترول بد خون و افزایش کلسترول خوب خون کمک می نماید. در مطالعات صورت گرفته در این زمینه نتایج نشان داده اند که مصرف 30 گرم آجیل در طول روز می تواند احتمال بروز عارضه های قلبی را در انسان کاهش دهد. انجام ورزش و پیاده روی نیز به افراد توصیه می شود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید