کمبود ویتامین دی و ابتلا به سندروم روده ی تحریک پذیر

view

بسیاری از افرادی که پیرامون ما هستند دچار سندروم روده ی تحریک پذیر و کمبود ویتامین دی هستند.

حدود 9 تا 23 درصد افراد در سراسر دنیا مبتلا به سندروم روده ی تحریک پذیر هستند. هنوز دلیل بروز سندروم روده ی تحریک پذیر بر محققان مشخص نمی باشد.

البته تحقیقات نشان داده اند عواملی همچون رژیم غذایی و تحمل تنش ها می تواند باعث بدتر شدن علایم سندروم روده ی تحریک پذیر گردد.

ر بررسی ای که اخیراً محققان انجام دادند، تاثیر سطح ویتامین دی بدن در بروز سندروم تحریک پذیر مورد مطالعه قرار گرفت در این مطالعه 51 فرد مبتلا به سندروم روده ی تحریک پذیر مورد ارزیابی قرار گرفتند. از میان این افراد حدود 80 درصد دچار کمبود ویتامین دی بوده اند.

شدت علایم سندروم روده ی تحریک پذیر در افرادیکه دچار کمبود ویتامین دی بودند به مراتب بیشتر از افرادی بود که از سطح ویتامین دی مناسبی برخوردار بودند.

از آنجاییکه علت مشخصی برای ابتلای افراد به این سندروم وجود ندارد، این مسیله می تواند کمک شایانی در جهت ارتقاء کیفیت زندگی افراد مبتلا به سندروم روده ی تحریک پذیر نماید.

علایم این بیماری در افراد مبتلا به سندروم تحریک پذیری که از مکمل های ویتامین دی استفاده نمودند، بهبود چشمگیری را نشان داد.

در پژوهشهایی که محققات بر روی بیماریهای مختلف انجام داده اند نتایج از تاثیر زیاد سطح ویتامین دی بدن در بهبود علایم بیماری خبر داده است.

پزشکان به افراد توصیه می کنند تا حتماً از نظر سطح ویتامین دی مورد ارزیابی قرار گیرند تا در صورت کمبود ویتامین دی بدنشان با تجویز پزشک از مکمل های لازم مصرف نمایند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید