5 راهکار برای اینکه صبحتان را با انرژی بیشتری شروع کنید

فریبا شادپور

view

5 راهکاری که باعث می شود صبحتان را با انرژی بیشتری شروع کنید، کدامند؟

آیا شما هم وقتی صبح با زنگ ساعت بیدار می شوید وسوسه می شوید یک چرت دیگر بزنید ؟

آیا شما هم با شروع یک روز کاری گله مند می شوید ؟

اگر این توصیف یک روز شماست چند ترفند در روتین روزانه می تواند به توسعه سلامتی شما کمک کند این عادات صبحگاهی به بشاش تر بودن و احساس انرژی در شما کمک خواهد کرد

  • یادداشت کارهای روزانه

یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید و رویدادها و یاداشتها داشته باشید تا بتوانید زمان خود را مدیریت کنید این لیست می تواند منبع پی گیری ها ، ایده ها ، وظایف و امیال شما باشد این کار احساس انرژی بیشتری به شما خواهد داد و از زمان موثرتر بهره مند خواهید شد از طرفی فکر شما کمتر درگیر به یادآوری چیزهای مورد نیازتان خواهد شد در نتیجه متحمل استرس کمتری در روز خواهید شد و زمان بیشتری استراحت می کنید.

  • هرگز صبحانه خوردن را فراموش نکنید

احتمالا این نصیحتی است که شما به دیگران میکنید اما در مورد خودتان کارهای دیگر را در اولویت قرار می دهید شما برای سوخت و ساز بدن خود نیاز به صبحانه با ترکیبی از چربیهای سالم ، پروتئین ، کربوهیدرات و فیبر دارید و یک لیوان بزرگ چای یا قهوه صبحانه محسوب نمی شود. غلات مخصوصا جو و جودوسر انتخاب مناسبی هستند که می توانید آن را با سیب و دارچین یا میوه های تازه دیگر ویا با مقداری کشمش و آجیل (برای پروتئین) ترکیب کنید  بدین طریق قند خون شما تنظیم و سطح کلسترول شما هم کاهش خواهد یافت.

 

 

5 راهکار برای اینکه صبحتان را با انرژی بیشتری شروع کنید

 

 

  • روزتان را با افکار خوب و الهام بخش شروع کنید

پیدا کردن منبع الهام می تواند در شکل های مختلف باشد چیزی را که قلبتان با آن دلگرم می شود بیابید. شما وقتی با انگیزه و پر انرژی باشید می توانید در کارتان موفق تر باشید پس با کارهای مورد علاقه مثلا پیاده روی صبح در طبیعت ، یا اگر فردی معنوی هستید عبادت ، روحیه خود را بالا ببرید.

  • نوشیدن آب

کم آبی منجر به خستگی می شود بنابراین وقتی به اندازه کافی آب می نوشید سرحال تر هستید، احساس انرژی بیشتری خواهید کرد و بهتر فکر می کنید. کم آبی متوسط باعث احساس سستی و تنبلی می شود.

  • گوش دادن به موزیک

موزیک می تواند روحیه شما را خیلی سریع ارتقا دهد. مسیر خانه تا محل کار می توانید به موزیک مورد علاقه خود گوش دهید یک موزیک هیجان انگیز به گردش خون تان کمک می کند.

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید