درباره محاسبه گر ضربان تندرستی

محاسبه گر "ضربان تندرستی همه "

محاسبه گر "ضربان تندرستی همه "، یک محاسبه گر اینترنتی آنلاین جهت پیش بینی میزان خطر ده ساله ابتلا به بیماری قلبی عروقی ناشی از تصلب شرائین در افراد 20 سال و بالاتر می باشد. این ابزار براساس مطالعه گسترده و معتبر فرامینگهام با هدف، کمک به کاهش خطرات بیماریهای قلبی (تصلب شرائین یا آترواسکلروز: ASCVD *) ساخته شده و مورد تایید انجمن قلب آمریکا است.

از انجایی که این برنامه به زبان انگلیسی در کشورهای توسعه یافته ای نظیر آمریکا ، انگلیس ، استرالیا و نیوزلند موجود بوده و کمبود آن در کشور ما احساس می شده است، به همین دلیل کادر علمی "وبسایت دکترهمه" با تلاش و ممارست و مطالعات گسترده توانسته است برای اولین بار، محاسبه گر میزان خطر ده ساله ابتلا به بیماری قلبی عروقی ناشی از تصلب شرائین را با عنوان "ضربان تندرستی همه " به زبان فارسی برای ارتقای سلامت عمومی ارائه نماید.

مزیت عمده این نرم افزار از انواع خارجی آن، ایجاد پرونده سلامت بیماران و ترسیم نمودارهای مختلف جهت پایش مداوم عوامل خطر( پرفشاری خون، دیابت، کلسترول بالا و استعمال سیگار) و آگاهی کاربران از وضعیت سلامت قلبشان می باشد که به جز نرم افزار Heart360 شرکت مایکروسافت، در ورژنهای خارجی به طور معمول چنین امکانی در دسترس بیماران قرار نمی گیرد.

از سوی دیگر، با توجه به اهمیت مسئله خودمراقبتی (Self Care) در کشورهای توسعه یافته و مدرن، "وبسایت دکترهمه" بسته آموزش راهنمای بیماران را تدوین نموده است، که دربرگیرنده راهکارهای جامع در زمینه بهبود تغذیه، فعالیت جسمانی و سبک زندگی است.

کاربران باید بدانند که درصورت توجه به راهنمای بیماران و اعمال تغییرات لازم در تغذیه و رژیم درمانی، فعالیت جسمانی ، مصرف داروها، ترک سیگار، کنترل فشار خون و کاهش سطح کلسترول تام و افزایش سطح کلسترول خوب، می توانند با بررسی مجدد به فاصله حداقل یکماه، روند بهبود و کاهش خطر بیماریهای قلبی خود را به طور محسوس مشاهده نمایند.

کاربران در هر بار مراجعه می توانند از وضعیت خود مطلع شده و درصورت ایجاد تغییر، از کاهش و یا افزایش میزان خطر بیماری قلبی خود آگاهی یابند و در صورت نیاز درصدد رفع عوامل خطر برآیند.

امیدواریم نرم افزار "ضربان تندرستی همه " که حاصل تلاشهای بی وقفه و طولانی مدت مجموعه همکاران و اعضای علمی "وبسایت دکترهمه" می باشد، باعث تندرستی و افزایش طول عمر فارسی زبانان در اقصی نقاط جهان گردد.


* Atherosclerotic Cardiovascular Disease

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید