آسم در دوران بارداری

view

 

 داروهای آسم به جنین در حال رشد آسیبی نمی رساند.

آسم کنترل نشده به مراتب خطرات بیشتری را برای مادر و جنین در بر خواهد داشت تا درمانهای دارویی آسم .

تغذیه کودک باشیر مادر در6ماهه ی اول زندگی کودک تاثیر بسزایی در کاهش خطر ابتلای کودک به آسم وآلرژی های دیگر خواهد داشت.

در طول بارداری برخی از مادران نسبت به مصرف داروها نگران هستند.با این وجود،کنترل آسم یک مادر باردار برای سلامت هم مادر و هم جنین از اهمیت بسزایی برخورداراست. اگرمادر به راحتی تنفس کند،جنین هم بهتر عمل خواهد نمود

سعی کنید با پزشک خود برنامه ی مدونی در جهت مقابله با آسم داشته باشید. بارداری می تواند باعث ایجاد تغییراتی درآسم مادر شود. در برخی از خانم ها، آسم شان بدتر می شود ودر برخی دیگر باعث بهترشدن آسم شان می شود ودر حالی که دیگران هیچگونه تغییری را احساس نمی نمایند.

با رشد کودک وبزرگ تر شدن رحم،برخی از خانم ها عمل تنفس برایشان به سختی اتفاق می افتد. این بخشی از تغییرات عادی دوران بارداری است.اگرشما هم دچار چنین علایمی هستید به پزشک خود مراجعه نمایید.

درمان های آسم به شدت ایمن ومناسب برای دوران بارداری هستند و دوز کمی از داروها کافی می باشد.درمان های آسم ربطی به گردش خون دربدن ندارد ودر نتیجه مستقیما با کودک در ارتباط نیست،البته یادتان باشد که در هنگام بارداری برای قطع داروها ی آسم خود شما با پزشک خود مشورت نمایید تا پزشک از در کنترل بودن بیماری اطمینان حاصل نماید.

آسم در زایمان

حمله های آسمی در حین زایمان بسیار به ندرت اتفاق می افتند.در هنگام بستری شدن حتما داروهای خودرا در دسترس قرار دهید.آسم کنترل شده تاثیر بسزایی در وقوع زایمان های زود رس و تولد نوزادان با وزن کم خواهد داشت.

اگر شما از دخانیات استفاده نمی کنید ،بهتر می توانید به کنترل آسم خود بپردازید.

استعمال دخانیات اثرات مخرب زیادی برروی جنین در حال رشد خواهد گذاشت:

1-خطر تولد نوزادان  زودرس

2-کاهش وزن نوزادجنین تولد که می تواند همراه با عوارض مختلف برای نوزاد باشد.

3-خطر مرگ جنین وسندرم مرگ جنین ناگهانی

4-خطر ابتلا به آسم و عفونت های تنفسی 

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید