آسپیرین و بارداری

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

تاثیر  آسپیرین در بارداری

مصرف آسپرین به شکل روزانه می­تواند در جهت باردار شدن به خانم­ها کمک کند بخصوص در زمانی که دچار سقط شده­اند.

محققان دانشگاه اوتا و انجمن ملی سلامت کودک و رشد انسانی بر این باورند که مصرف 81 میلی­گرم از آسپرین به شکل روزانه می­تواند باعث تقویت احتمال بروز بارداری می­شود، این فرآیند با کاهش التهابات سیستمیک و ارتقاء محیطی که جنین در آن رشد می­کند اتفاق می­افتد.

آسپرین داروییست که اغلب برای کاهش تب، التهابات و دردها بکار می­رود. آسپرین بعنوان دارویی در جهت کاهش ابتلای افراد به سکته­ی قلبی و سکته مغزی در گروههای پرخطر مورد مصرف دارد.

مطالعه گزارش شده در اخبار پزشکی امروز نشان می­دهد که این  دارو می­تواند احتمال زنده ماندن را در بیماران مبتلا به سرطان گاسترو اینتستیال را دو برابر می­کند، در حالیکه در مطالعه­ای دیگر نشان داده شده که مصرف روزانه­ری آسپرین می­تواند به پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه کمک نماید. و اکنون بر اساس جدیدترین تحقیق انجام شده مشخص گردیده که ارتقاء در باروری به دیگر مزایای استفاده از آسپرین بطور روزانه می­تواند اضافه گردد.

مصرف دوز کمی از آسپرین به شکل روزانه باعث افزایش 17 درصدی احتمال بارداری در زمانی می­شود که در بارداریهای قبلی موفق نبوده­اند. در مطالعه اخیر بر روی 1225 زن بین 18 تا 30 که دوسال قبل آن بارداری ناموفق داشته­اند بررسی­هایی انجام شد. تمام این زنان دچار التهابات سیستماتیک بوده­اند.

در مقایسه با زمانی که روزانه آسپرین دریافت نکرده­اند، آنهایی که 81 میلی­گرم از دارو را روزانه دریافت کردند 17 درصد بیشتر بارداری موفق را تجربه نمودند و 20 درصد احتمال زایمان موفق در آنها بیشتر بوده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

متخصصین

آفاق حسن زاده راد

آفاق حسن زاده راد

مامایی و سلامت زنان و زایمان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید