آسپیرین و طول عمر مبتلایان به سرطان کولون

view

آسپرین دارویی در دسترس است که در مورد درمان اغلب دردها و التهابات کاربرد دارد.

 نتایج تحقیقات اخیر حاکی از آنست که افراد با تشخیص سرطان کولون، مصرف دوز کمی از اسپرین، شرایط بهتری را در دوره‌ی بیماری خود تجربه می‌نمایند. بر طبق آمار سرطان آمریکا، حدود 96830 مورد ابتلا به سرطان کولون در سال جاری گزارش شده است.

نرخ زندگی 5 ساله برای کسانی که در مرجله‌ی اول این بیماری هستند 90 درصد است. اما متاسفانه در اغلب موارد ابتلا به سرطان کولون، تشخیص بیماری در مراحل نهایی اتفاق می‌افتد و 5 سال زنده ماندن پس از بیماری فقط در حدود 12 درصد افراد صدق می‌کند.

در مطالعات پیش‌تر عنوان شده بود که مصرف اسپیرین پس از تشخیص سرطان کولون، باعث ارتقاء میزان زنده ماندن این بیماران می‌گردد، اما در مطالعات اخیر همچنان چگونگی مکانیزم این عمل نامشخص است.

محققان همچنین به بررسی آنالیز بافت سرطانی 999 بیمار پرداختند که بین سال‌های 2002 تا 2008 مورد عمل جراحی قرار گرفته بودند. اغلب این بیماران در مرحله‌ی سوم و یا کم‌تر بیماری‌شان مورد تشخیص قرار گرفته بود.

نتایج آنالیزهای حاکی از ان بود که 182 بیمار از دوز کمی از آسپرین استفاده کردند. در کسانی‌که از آسپرین استفاده نمی‌کردند 5/48 درصد مرگ اتفاق افتاده بود و محققان به این نتیجه رسیدند که بیمارانی که مصرف آسپرین دارند در اثر بیمارانی که آسپرین مصرف نکرده‌اند بیش‌تر زنده مانده‌اند.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید