آلویه ورا و سلامت پوست

دکتر بهزاد سلیمی

view

آلویه و را برای درمان بیماری های پوستی و بهبود زخم ها و سوختگی ها و یبوست استفاده می شود.

آلویه یک عنصر متعادل از گیاهی به نام آلویه ورا است. قسمت مرطوب داخل گیاه که به شکل مایع آبکی می باشد بسیار پر فایده است.

آلویه ورا در قرن 18 و 19 بسیار مورد توجه قرار گرفته است و به عنوان گیاهی با خاصیت درمانی برای بیماری یبوست و مشکلات پوستی شناخته شده است و در اکثر مناطق گرمسیری موجود می باشد، مناطق گرمسیری دنیا شامل آفریقا جنوبی کاراییب و آمریکای لاتین گیاه آلویه یافت می شود.

کاربرد آلویه ورا در لوازم آرایشی بهداشتی

 گیاه آلویه ورا یک عنصر همیشه ثابت در تهیه انواع لوسیون ها و کرم های ضد آفتاب، سوختگی، لب، شامپو، کرم دست و حتی پاک کننده های لاک ناخن می باشد.

شیرآبه خشکی که داخل گیاه می باشد، به شکل سنتی به عنوان یک ملین ضد یبوست مورد استفاده قرار گرفته است. خواص ضد یبوست آلویه به وسیله وجود آنتراکینون های موجود در این گیاه به اثبات رسیده است.

آلویه ورا به عنوان یک پماد طبیعی شناخته شده است. زیرا شامل خواص ضد التهابی است که باعث می شود سوختگی و گزیدگی حشرات، مشکلات آلرژیک و خارش ها به سرعت بهبود پیدا کند

 علاوه بر موارد فوق یک خاصیت بسیار عالی این گیاه وجود سالیسیک  اسید است که باعث می شود سرعت بهبود یک زخم توسط این پماد بسیار بالا رود

به دلیل عدم وجود هیچ ماده شیمیایی در این محصول بسیار پاک و بسیار به پوست تسکین می دهد و به عنوان روش درمانی بدون درد بکار می رود.

آب گیاه آلویه به بیماران دیابتی پیشنهاد می شود

از آنجایی که 99% گیاه آلویه ورا آب است وقتی با گلی بن کلامید مخلوط می شود می تواند دیابت نوع 2 را کنترل کند.

دکتر بهزاد سلیمی

دکتر بهزاد سلیمی۴۷ مطلب

پوست مو و زیبایی
بندر انزلی-خیابان مطهری - روبروی اداره برق تلفن: 01344542800 01344552900

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید