آنتی اکسیدان بخورید و جوان بمانید

view

اکسیدانهایی که در اثر قرار گرفتن در معرض آلاینده ها و دود سیگار و اشعه ها در بدن انسان ایجاد می شوند می توانند باعث بروز بیماریهای مزمن در انسان شوند. مصرف مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان می توانند از سلولهای بدن در برابر اثرات مخرب اکسیدان ها محافظت نمایند و در نتیجه از بروز آسیب های معمولی و تخریب های سلولی جلوگیری بعمل آورند. طبق توصیه ی انجمن ملی علوم امریکا هر فرد باید در طول روز حداقل 5 بار از مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان مصرف نماید.
از بهترین منابع آنتی اکسیدانها، میوه ها و سبزیجات هستند. البته بیشتر افراد تنها یکی دو بار در طول روز از میوه ها و سبزیجات مصرف می کنند. مواد غذایی زیر سرشار از آنتی اکسیدان می باشند.

 زغال اخته:

در مطالعاتی که در زمینه ی فواید زغال اخته صورت گرفته، نتایج نشان داده اند که مصرف زغال اخته می تواند از بدن انسان در برابر بروز آسیب ها والتهاب حفاظت نماید. انواع مختلفی ویتامین ها و مواد معدنی در این میوه وجود دارند در واقع ترکیبات موجود در زغال اخته می توانند باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن گردند.

انگور:

انگور نیز حاوی ترکیبات شیمیایی و آنتی اکسیدانها می باشد که می تواند از بدن در برابر بروز عارضه های قلبی و سرطان محافظت نماید. انگور حاوی آنتوسیانین و پروانتاسیانیدین می باشد که به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می نمایند. در انگور همچنین ویتامین سی و سلنیوم و جود دارد. سبزی های برگ سبز: سبزیهایی همچون اسفناج و بروکلی حاوی ویتامین های ای ، آ و سی و کلسیم می باشند. چای از دیگر مواد غذایی است که سرشار از آنتوسیانین و پروانتاسیانیدین می باشد که می تواند از بدن در برابر بروز التهاب حفاظت نماید.

ماهی:

ماهی هایی همچون سالمون نیز سرشار از اسید چرب امگا تری می باشند که می توانند از بدن در برابر بروز عارضه های قلبی و التهابی محافظت نمایند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید