آیا استفاده از دهانشویه الزامی است؟

view

راههای متعددی برای خوش بو کردن محیط دهان وجود دارد اما اگر بدنبال راه حل سلامت برای دندانها و لثه هایتان هستید، بهتر است استفاده از دهانشویه ها را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

محققان دندانپزشکی بر این باورند که استفاده از دهانشویه ها نه تنها باعث خوش بو شدن دهان می شوند بلکه تاثیر بسزایی در بهبود سلامت محیط دهان انسان دارند.

فواید مصرف دهانشویه

 مصرف دهانشویه ها می تواند به کاهش خطر پوسیدگی دندانها، بیماریهای لثوی و پلاکهای دندانی کمک نمایند و همچنین باعث سفیدتر شدن و درخشش دندانها می شوند.

آیا من هم باید از دهانشویه استفاده کنم؟

دهانشویه جایگزینی برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نمی باشد. اما اگر نمی توانید از مسواک و نخ دندان استفاده کنید استفاده از دهانشویه می تواند به شما در کاهش خطر ابتلا به بیماریهای لثوی کمک نماید. فلوراید موجود در دهانشویه می تواند از بروز پوسیدگی دندان جلوگیری نماید.

چگونه باید دهانشویه مناسب را انتخاب کنیم؟

گاهی انتخاب دهانشویه مناسب کار سختی می باشد. بر اساس نیاز دندانهای فرد می توانید دهانشویه ی مناسب را انتخاب نمایید. از محصولاتی انتخاب کنید که مهر انجمن دندانپزشکی بر روی آن خورده باشد. در میان این محصولات، برخی انواع ارگانیک نیز وجود دارند؛ اگر استفاده از محصولات ارگانیک را ترجیح می دهید می توانید از این گزینه انتخاب کنید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید