آیا سفرهای هوایی برای نوزادان خطرناک است؟

view

 

سن کودک:عموماً سن در توانایی شیرخواران جهت حضور در سفر هوایی تاثیر گزار نیست اما در بسیاری از موارد متخصصین کودکاناز پروازهای غیر ضروری در مدت کوتاهی پس از تولد اجتناب میکنند؛بخاطر داشته باشید که نوزادان پس از تولد از سیستم ایمنی در حال پیشرفتی برخوردارند و این سفر هوایی میتواند خطر ابتلا به بیماریهای عفونی را افزایش دهد.

گوش کودک:تغییر فشارهوا در حین پروازتغییرات موقتی را در فشار گوش میانی ایجاد میکند که میتواند موجب گوش درد شود؛جهت همسان کردن فشار در گوشهای کودکتان در هنگام برخاستن و فرود هواپیما به کودک خود ششیشه شیر یا پستانک دهید.

تنفس کودک:در حین پرواز فشار هوا در هواپیما نسبت به فشار هوا در روی زمین کمتر است.اگرچه این میزان تغییر موقت در کودکان سالم بدون هیچ اشکالی تحمل میشود،اما در کودکان با اختلالات تنفسی ممکن است اکسیژن اضافی مورد نیاز باشد.در مورد کودکان زودرس و یا کودکان با نارساییهای ریوی بهتراست تا یک سالگیه کودک و یا بیشتر از سفر هوایی اجتناب نمایید.

صندلی کودک:

بعضی از صندلی های ماشین کودک میتوانند برای سفرهای هوایی نیز بکار روند.اگرچه در بسیاری از ایرلاین ها اجازه ی نشستن کودک در کنار والدین را میدهند اما بهتر است که کودک در صندلی ایمن قرار گیرد.

درصورتیکه تمایل دارید کودکتان در حین پرواز با استفاده از داروهایی مثله دیفن هیدرامین به خواب رود حتما به دوز مصرفی ان توجه نمایید.در بسیاری از موارد استفاده از این داروها پیشنهاد نمیشود چون مصرف نامناسب آن میتواند اثرات مخربی ایجاد نماید.

در صورتیکه همچنان تمایل به استفاده از دارو جهت به خواب بردن کودک دارید،حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

در حین پرواز حتما لوازم شخصی و تفریحی کودک را به همراه داشته باشید.

دیدگاه ها [ 2 دیدگاه ]

 • احمد اکبرزاده

  2
  0

  موارد مثبت کاذب CRP در آزمایشات خون ؟

  • دکتر همه

   4
   0

   کاربرگرامی درمواردی که افزایش چربی خون وفاکتورهای روماتوئیدی داشته باشیم این آزمایش به طور کاذب مثبت می شود.

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید