آیا مصرف بیش از حد قهوه کشنده است؟

view

 بسیاری از مردم هر روز صبح قهوه می نوشند اما در این میان افراد جوانتر تمایل به نوشیدن مقادیر بیشتری قهوه دارند. در یکی از مطالعات صورت گرفته در دانشگاه آرنولد کارولینای جنوبی نتایج نشان داده اند که افراد زیر 55 سالی که 4 فنجان یا بیشتر قهوه در روز مصرف می کنند، 50 درصد بیشتر از سایرین دچار مرگ می شوند.

پژوهشگران عنوان نمودند که مشخص نیست که چرا پیامدهای منفی ناشی از مصرف بیشتر از حد در افراد مسن آنقدرها ملموس نمی باشد.

عوارض مصرف بیش از حد قهوه

در واقع نوشیدن قهوه درست مانند سیگار کشیدن و نوشیدن الکل می تواند به صورت اعتیاد در فرد در آید. محققان بر این باورند که نوشیدن بیش از اندازه ی قهوه باعث کم شدن خواب در فرد می گردد و کمبود خواب می تواند باعث بوجود آمدن چاقی، بیماریهای قلبی و عروقی و دیگر عارضه های مربوط به سلامتی گردد.

اگر چه کافیین می تواند باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان، بیماری پارکینسون و افسردگی شود اما به خاطر داشته باشید که کافیین نوعی ماده ی مخدر می باشد.

محققان بر این باورند که مصرف هر ماده ای هر چقدر هم که آن ماده مفید باشد در صورتیکه بیش از حد مورد نیاز بدن باشد می تواند همراه با اثرات منفی برای انسان باشد. اگر به دنبال آن هستید که نوشیدن قهوه را ترک کنید لازم نیست که به یکباره اینکار را انجام دهید. کافیین از جمله مواد اعتیاد آور است و بهتر است که ابتدا مقدار مصرفی خود را به نصف کاهش دهید. مصرف یک یا دو فنجان قهوه در طول روز می تواند مناسب باشد.

منبع: everydayhealth.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید