آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

view

 مصرف ماکارونی باعث چاقی نیست

 

آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

 

بسیاری از افراد بر این باورند که مصرف ماکارونی می تواند باعث چاقی و اضافه وزن شود اما در جدیدترین پژوهشهای صورت گرفته توسط دانشمندان ایتالیایی، نتایج نشان داده اند که مصرف ماکارونی و محصولاتی نظیر آن همچون پاستا می تواند به کاهش شاخص توده ی بدنی انسان یا بی ام آی کمک نماید. 

در پژوهشی که بر روی حدود بیست و سه هزار نفر صورت گرفت نتایج جالبی به دست آمد. پاستا و ماکارونی از جمله مواد غذایی اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای است که در کاهش وزن بدن  و کاهش چاقی شکمی تاثیر گذار است.

 

آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

 

 اما بسیاری از افراد به غلط فکرمی کنند که مصرف ماکارونی می تواند باعث چاقی آنها گردد و در نتیجه ماکارونی و پاستا را از رژیم غذایی خود حذف می نمایند.

در مطالعه ی اخیر که در ایتالیا به انجام رسید انجمن پزشکی در پولیزی ایتالیا به بررسی تاثیر مصرف ماکارونی و پاستا در کاهش چاقی و چاقی شکمی در انسان پرداختند.

نتایج بدست آمده نشان داده اند که نه تنها مصرف ماکارونی و پاستا تاثیری در افزایش وزن و بروز چاقی ندارد بلکه می تواند به کاهش شاخص توده بدنی و کاهش سایز دور کمر کمک نماید.

 

آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

 

بیشتر بخوانید: رژیم مدیترانه ای چیست

 

رژیم غذایی مدیترانه ای و کاهش وزن

در بسیاری از مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که رژیم غذایی مدیترانه ای از جمله رژیم های غذایی سلامت است. در این رژیم غذایی ماکارونی و پاستا جزو اصلی ترین مواد غذایی مصرفی فرد در طول دوره ی رژیم است.

از نظر دکتر لاکوویلو از انستیتو پزشکی ایتالیا اغلب افرادیکه به دنبال کاهش وزن هستند بر این باورند که ماکارونی نه تنها نمی تواند به کاهش وزن کمک نماید بلکه  باعث چاقی می شوند و بیشتر افراد ماکاورنی را غذایی نامناسب برای کاهش وزن می دانند، این در حالیست که این باور غلط می باید اصلاح شود.

 

آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

 

 رژیم مدیترانه ای غنی از سبزیجات ،ماهی و روغن زیتون بوده و از لبنیات و کمی گوشت برخوردار است. این رژیم میتواند خطر بیماریهای قلبی و سرطان را کاهش دهد.

 

برای مطالعه بیشتر در مورد چاقی کلیک نمایید

 

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید