آیا کبودی دور چشم مشکلی جدی است؟

view

آیا کبودی دور چشم ، شاینر  یا اکیموز

کبودی دور چشم اصولا ناشی از ضربه به صورت است و صدمه مستقیم به چشم نیست. در اثر ضربه ای که به ناحیه دور چشم وارد می شود رگ های خونی پوست صورت پاره می شوند و خون در ناحیه دور چشم جمع و باعث تورم، درد و کبودی - به رنگ قرمز، زرد، بنفش و قهوه ای- می شود. با اینکه کبودی دور چشم بسیار جدی به نظر می رسد و بسیار رایج است اما مشکلی جدی نیست و اغلب مانند همه ی کبودی ها بعد از چند روز خود به خود خوب می شود.

کبودی دور چشم ممکن است در اثر صدمه های جدی تری که نیاز به درمان دارند اتفاق بیفتد و لازم است در صورت تغییر در وضعیت بینایی یا خون ریزی از چشم سریعا به اورژانس مراجعه شود.

افراد مبتلا به آلرژی یا آسم گاهی اوقات در زیر چشمشان شاهد تغییر رنگ آبی یا بنفش هستند. درمان سنتی برای کبودی دور چشم - قرار دادن یک تکه گوشت خام در منطقه - هیچ فایده ای ندارد و در واقع، باکتری های درون گوشت می توانند چشم را آلوده کند.

علائم کبودی دور چشم

• درد یا ناراحتی
• تورم
• تاری دید
• کبودی یا تغییررنگ
• سردرد

چه زمان باید به پزشک مراجعه کنید؟

در صورت کبودی دور چشم و مشکلات بینایی، از دست دادن بینایی، گیجی، اختلال در حرکت چشم، ترشح مایع یا خون از گوش یا بینی، خونریزی از چشم، درد شدید در چشم یا سردرد لازم است به اورژانس مراجعه کرد. در صورتی که فرد علاوه بر کبودی دور چشم، تب هم داشته باشد باید سریع با پزشک تماس بگیرد.

پزشک چگونه کبودی دور چشم را تشخیص میدهد؟

پزشک از شما سوال پرسیده و شما را معاینه می کند. در بعضی افراد عکسبرداری یا سی تی اسکن برای تشخیص شکستگی و مشکلات دیگر توصیه می شود

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید