احتمال بروز آسم در محیط‌ بسیار پاک

view

وقتی در خانواده‌ای نوزادی متولد می‌شود. اولین کار والدین پیچیدن نوزاد در پنبه است و سعی می‌کنند او را از محیط اطرافش محافظت نمایند.

اما در تحقیقات اخیر نشان داده شده که ابتلای نوزاد به 4 نوع مختلف باکتری تا 3 ماهگی باعث حفظ کودک در برابر ابتلا به بیماری آسم می‌شود.

از سال 1950، نرخ ابتلا به آسم رشد چشمگیری داشته است و حدود 20 درصد کودکان در کشورهای‌ غربی را درگیر خود ساخته است. بر طبق آمار اعلام شده از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها، حدود 8/6 میلیون کودک در آمریکا مبتلا به‌ آسم هستند.


کودک مبتلا به آسم به‌شدت نسبت به محرک‌هایی مانند عفونت‌های ویروسی، آلرژی‌ها و ذرات معلق در هوا حساس هستند.

نتایج تحقیقات محققان حاکی از آن است که نوزادان 3 ماهه که علایم آسم را نشان داده‌اند، دارای سطح پایین‌تری از باکتری روده‌ای بوده‌اند، از این‌رو می‌توان با اندازه‌گیری میزان 4 نوع باکتری روده‌ای در نوزادان به میزان خطر ابتلا به‌آسم را درآن‌ها پیش‌بینی نمود.

محققان معتقدند که ما محیط پیرامون‌مان را بسیار بیش‌تر از‌آن‌چه که باید پاکیزه نگه می‌داریم. در بدن انسان میلیاردها باکتری وجود دارند که نقش حیاتی در سلامت ما دارند. تبدیل زندگی روزمره به زندگی بسیار پاک باعث کاهش مواجهه ما با میکروب‌ها شده در حالی‌که این میکروب‌ها نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن ما دارند.

در حال حاضر در آمریکا 3/9 درصد از کودکان مبتلا به‌ آسم هستند و شایع‌ترین دلیل برای مرخصی گرفتن از مدرسه مشکلات مرتبط با اسم می‌باشد و سومین دلیل بستری شدن کودکان در بیمارستان آسم می‌باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید