از مصرف نان و سیب زمینی سوخته بپرهیزید

view

مصرف نان تست و سیب زمینی زیاد سوخته می تواند افزایش احتمال بروز سرطان را به همراه داشته باشد.
 هنگامیکه نان تست را برشته می کنید و یا سیب زمینی را سرخ می کنید تا حدی این کار را انجام دهید که رنگ آنها به حالت طلایی در آید.

 هیچ گاه اجازه ندهید که رنگشان حالت قهوه ای به خود بگیرد.

زمانیکه این مواد غذایی به رنگ قهوه ای در آید، احتمال دریافت مواد شیمیایی که می تواند باعث افزایش خطر بروز سرطان درانسان  شود، افزایش می یابد. 
اگریلامید ماده ی شیمیایی است که به غذا افزوده نمی شود بلکه این ماده شیمیایی در فرایند پخت و پز برخی مواد غذایی نشاسته ای همچون سیب زمینی، به صورت طبیعی در غذا ایجاد می گردد.
 وقتی این مواد غذایی بیش از 120 درجه حرارت ببیند اگریلامید  در آنها شکل می گیرد. در برخی از چیپس های سیب زمینی، کیک ها، کوکی ها و قهوه ها، مقدار زیادی اگزیلامید وجود دارد. 
در مطالعاتی که بر روی موشها صورت گرفته نتایج نشان داده اند که میزان دریافت اگزیلامید بدن با احتمال بروز سرطان رابطه ی مستقیم دارد.در واقع میزان اگزیلامید دریافتی بدن ما از غذاهایی که در طول روز مصرف می کنیم خیلی بیشتر از مقداری ا ست که تصور می کنیم. 
هیچ گاه سیب زمینی خام را اگر قصد دارید سرخ کنید درون یخچال قرار ندهید. قرار دادن سیب زمینی خام  در یخچال می تواند سطح اگزیلامید کلی سیب زمینی را افزایش دهد.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید