اشتباهات نادرست رایج در خصوص تغذیه

view

بیشتر افراد معتقدند که مصرف زرده ی تخم مرغ برای بدن انسان مضر می باشد. و یا مصرف کره ی بادام زمینی را دشمن لاغر شدن خود می دانند و فکر می کنند که مصرف کرده بادام زمینی می تواند باعث بروز  اضافه وزن در آنها گردد. در حالیکه این طرز تفکر در زمینه ی برخی مواد غذایی نادرست می باشد. یکی از مهمترین مواد غذایی مفید برای بدن انسان کره ی بادام زمینی است. اشتباه رایج در خصوص کره ی بادام زمینی آنست که عامه مردم گمان می کنند که مصرف کره ی بادام زمینی می تواند چاقی فرد را در پی داشته باشد.

کره ی بادام زمینی اگر چه دارای چربی است اما حاوی چربی بودن الزاماً به معنای چاق کنندگی این مادهی غذایی نمی باشد. مصرف یک قاشق کره ی بادام زمینی تنها حدود 100 کالری به بدن می افزاید. این ماده ی غذایی همچنین حاوی مواد مغذی بسیاری است. در کره ی بادام زمینی فولیت، ویتامین بی و پروتیین وجود دارد. چربی موجود در کره ی بادام زمینی از نوع چربی اشباع نشده است و د ر واقع نه تنها برای بدن مضر نیست بلکه می تواند مفید هم باشد.

یکی دیگر از بارهای اشتباه افراد مضر بودن تخم مرغ است. بسیاری از افراد تصور می کنند که تخم مرغ می تواند برای سلامت قلب شان مضر باشد.

کلسترول موجود در تخم مرغ در مقایسه با کلسترول موجود در چربیهای اشباع و ترانس برای بدن انسان کم ضررتر است. تخم مرغ می تواند باعث احساس سیری در انسان گردد. این ماده ی غذایی حاوی واگزانتیین و لوتیین می باشد که می تواند از بروز عارضه های چشمی در میانسالی پیشگیری بعمل آورد

سیب زمینی را نیز برخی به اشتباه مضر می دانند. در حالیکه سیب زمینی سرشار از فیبر، پتاسیم و ویتامین سی می باشد. در صورتیکه از این ماده غذایی به اندازه استفاده شود می تواند برای بدن انسان مفید باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید