افسردگی و اضطراب در مردان

view

مردان معمولاً خود را کم‌تر از زنان تحت حمایت دیگران قرار می‌دهند، زیرا بر این باورند که چون مرد هستند باید متکی به نفس بوده و قادر باشند تا تمام دردها را تحمل نموده و بار مشکلات را بر دوش بکشند.

میزان افسردگی در مردان نسبت به زنان

افسردگی حالتی در افراد است که به خودی خود درمان نمی‌شود. در حالی‌که به‌نظر می‌آید زنان افسردگی و اضطراب بیش‌تری را تحمل می‌نمایند، مردان کم‌تر از این حالات خود صحبت می‌نمایند و این دلیل احتمال عدم تشخیص و عدم درمان اضطراب و افسردگی در آنان بسیار زیاد است. از آنجاکه  چون ناشناخته می‌ماند، درمان نمی‌شود.

 اگر کسی دچار شکستگی از ناحیه‌ی دست یا جراحت سخت در ناحیه‌ی پا می شود، شما انتظار ندارید که فرد بدون مراجعه به مراکز درمانی بهبود یابد. این امر در مورد افسردگی نیز صدق می‌کند.

 به‌طور متوسط یک هشتم مردان مبتلا به افسردگی هستند و یک پنجم در برخی از زمان‌های زندگی خود اضطراب را تجربه می‌نمایند. افسردگی درمان نشده باعث افزایش خطر اقدام به خودکشی در استرالیا شده است.

آمارها نشان می‌دهد که در هر سال حدود 2200 خودکشی اتفاق می‌افتد. بیش از 70 درصد مردم که جانشان بر اثر خودکشی گرفته می‌شود مرد هستند. تحقیقات نشان داده است که به‌طور متوسط هر روزه 5 مرد اقدام به خودکشی می‌نمایند.

خودکشی دلیل اصلی مرگ ومیر در مردان زیر 44 سال است.

علایم پریشانی و اضطراب در مردان

 احساس نگرانی و ترس از علایم اصلی پریشانی و اضطراب در مردان است که با توانایی‌ها و مهارت‌های فرد تداخل می یابد.

نشانه‌های جسمانی اضطراب

افزایش ضربان قلب

 تعرق بیش از حد

بی‌حالی

تنگی نفس

گرم  و سرد شدن پیاپی

 بی‌خوابی و خستگی

 حمله‌های عصبی

نشانه‌های جسمانی افسردگی در مردان

 درد مداوم

 بی‌انرژی بودن

 تغییر در میزان اشتها

 خستگی

تغییر در الگوهای خواب و بی‌قراری

 سوء مصرف الکل و مواد


مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید