التهاب فاشیای کف پا چگونه درمان می شود؟

دکتر بهزاد سلیمی

view

التهاب فاشیای کف پا چگونه درمان می شود؟

التهاب فاشیای کف پا 

علاِئم

  • درد یا ناراحتی
  • تورم
  • درد با تماس

التهاب فاشیای کف پا

التهاب فاشیای کف پا یک التهاب نوار ضخیم بافتی است که از استخوان پاشنه تا انگشتان برای حمایت قوس کف پا کشیده شده است.علامت اصلی درد در کف پاشنه پا است.ورزش های کششی ، کفش های مناسب،کفش پوشیدن،و سایر درمان های ساده درد رادر بسیاری از افراد کاهش می دهند.درصد کمی ممکن است به جراحی نیاز پیدا کنند.

آیا میدانید التهاب کف پا یکی از رایج ترین شکایت های ارتوپدی مربوط به پا است.دختران جوان که در ورزش شرکت می کنند درمعرض خطر بالاتری نسبت به پسران هستند.

خود مراقبتی در التهاب فاشیای کف پا

شما می توانید خطر ابتلا ب التهاب پاشنه را کاهش بدهید اگر کفش های مناسب بپوشید وتمریناتی انجام دهید که در کف پا و عضلات ساق شما کشش ایجادشود.اگر پاشنه های شما درد می کند از انجام فعالیت های تاثیرگذار تکراری مثل دویدن خودداری کنید.مصرف داروهای ضد درد برای تسکین می تواند کمک کننده باشد.

پزشک چگونه التهاب فاشیای کف پا را تشخیص میدهد

دکتر برای تورم خفیف ،قرمزی و حساسیت به لمس در کف پا معاینه انجام می دهد.ممکن است دستور انجام عکس برداری با اشعه ایکس را برای رد کردن سایر مشکلات مثل شکستگی و التهاب مفصل را بدهد.

عوامل خطر ابتلا به التهاب فاشیای کف پا

سفتی عضلات ساق پا،اضافه وزن،قوس زیاد کف پا،کف پای صاف،کفش های نامناسب.

درمان التهاب فاشیای کف پا

هدف از درمان کاهش درد و کشش عضلات و تاندون های پا است.پزشک شما ممکن است انواع مختلفی از درمان را پیشنهادکند شامل:داروهای ضد التهاب مثل ایبوپروفن ،تمریناتی برای کشش عضلات پا و ساق.استراحت به مدت حداقل یک هفته در چند روز اول درد.پوشیدن کفش های مناسب،استفاده از یک کاپ پاشنه یا سایر الحاقات کفش،استفاده از اسپلینت های شبانه که باعث کشش فاشیا و افزایش سرعت بهبود می شود.پوشیدن یک قالب گچی کوتاه،درمان با امواج شوک دهنده خارج بدن که از ایمپالس های بالای انرژی برای تحریک پاشنه استفاده می کنند.ماساژ درمانی.اگر این اقدامات بعد از 12 ماه موثر واقع نشد پزشک شما ممکن است جراحی را برای افزایش طول عضلات ساق پا پیشنهاد کند.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

اگر اقدامات مراقبت از خود موثر واقع نشد ،به پزشک خود مراجعه کنید.اگر هنوز در کف پای خود احساس درد دارید که اغلب در اولین قدم ها در صبح یا بعد از راه رفتن بعد از نشستن و دراز کشیدن های طولانی بدتر می شود یا دردی که بعد از انجام ورزش و فعالیت شروع می شود به پزشک مراجعه کنید.

انتظار میرود در التهاب فاشیای کف پا

علایم التهاب کف پا اغلب در هر فردی با درمان مناسب بهبود می یابد.اما ممکن است بالای نه ماه برای بهبودی کامل طول بکشد.تعداد کمی از افراد به جراحی نیاز دارند.

میزان ابتلا به التهاب فاشیای کف پا

تقریبا 2 میلیون افراد سالانه برای این بیماری درمان می شوند.

حقایقی درمورد التهاب فاشیای کف پا

با توجه به مطالعات اخیر،افراد دارای عضلات همسترینگ سفت تقریبا نه برابر بیشتر احتمال مبتلا شدن به التهاب پاشنه را دارند.

عوامل تشدید کننده التهاب فاشیای کف پا

کفش های نامناسب،عضلات همسترینگ سفت , وضعیت را وخیم تر میکند.

دکتر بهزاد سلیمی

دکتر بهزاد سلیمی۴۷ مطلب

پوست مو و زیبایی
بندر انزلی-خیابان مطهری - روبروی اداره برق تلفن: 01344542800 01344552900

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید