انواع درد قفسه سینه

view

دردهای قفسه سینه می‌توانند نگران کننده باشند، دردهای ناحیه‌ی سینه می‌تواند از علایم ریفلاکس اسید باشند و یا نشانه‌ی حمله قلبی و بیماری‌های ریفلاکس معده که به ناراحتی‌های قفسه سینه می‌انجامد. دردهای ناشی از ریفلاکس اغلب با عنوان دردهای قفسه سینه‌ی غیر قلبی خوانده می شود.

محققان بر این باورند که دردهای سینه‌ی غیر قلبی می‌توانند نشانگر آنژین باشند.

علایم دردهای قفسه سینه

دردهای سینه‌ای قلبی در پشت استخوان سینه اتفاق می‌افتد.

دردهای قلبی بیش‌تر از دردهای ناشی از ریفلاکس به شانه‌ها، پشت، بازوها و گردن می‌زند. اما معمولاً دردهای ناشی از معده در پشت جناق یا دقیقاً زیر آن در نقطه‌ای که اپیگاستریوم خوانده می‌شود محسوس است.

دردهای غیر قلبی معمولاً با سوزش در پشت استخوان سینه همراه شده و معمولاً در پشت بازوی چپ مانند آن‌چه که دردهای قلبی دیده می‌شود نیست.

دردهای قلبی معمولاً به‌صورت فشاری همراه با کشش و سنگینی و عمق زیاد اتفاق می‌افتد. در حالی‌که دردهای غیر قلبی بسیار تیز و تند هستند.

افراد مبتلا به بیماری‌های معده ممکن است درد شدید موقتی در زمان تنفس عمیق یا سرفه احساس کنند. اما تفاوت اصلی در این است که شدت درد ناشی از بیماری‌های قلبی هیچ تغییری با تنفس عمیق ندارد.

به‌علاوه دردهای غیر قلبی معمولاً عمیق نیستند و بیمار تصور میکند که دردی در ناحیه‌ای در سطح پوست به‌صورت تیز همراه با سوزش است.

دردهای قلبی قفسه سینه با تغییر پوزیشن بدن تغییر نمی‌کند، اما با تغییر پوزیشن در دردهای غیر قلبی می‌توان میزان درد بیماران را کاهش یا افزایش داد.

یک بیماری قلبی می‌تواند علایمی به‌صورت سبکی سر، سرگیجه، تعرق، تهوع، کوتاهی تنفس، کرختی و بی‌حسی در بازو و شانه‌ی چپ داشته باشد در حالی‌که دردهای غیز قلبی علایمی شامل قورت دادن به‌ سختی، سوزش در ناحیه‌ی گلو، سینه و معده، احساس ترشی در دهان در نتیجه بازگشت اسید معده داشته باشد.


منبع: healthline.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید