ایا همه دیابتی ها نیاز به انسولین دارند؟

دکتر ستیلا دلیلی

view

ایا همه دیابتی ها نیاز به انسولین دارند؟

نیاز به انسولین در دیابتی ها

بسیاری از افرادی که مبتلا به دیابت یا افزایش قند خون هستند معمولا با استفاده از درمان های دارویی مورد درمان و کنترل قرار میگیرند دارو هایی مثل متفورمین ، گلی‌بن کلامید و این چنین داروهایی میتواند به رعایت سطح قند خون بیمار کمک کند اما در برخی از موارد لازم است افراد انسولین دریافت کنند.

این که کدام بیماران نیاز به دریافت انسولین دارند و آیا طولانی شدن دیابت می تواند منجر به انسولین شود همه به فاکتور های مختلفی بستگی دارد یعنی بعضی از افراد میتوانند با درمان های دارویی یا برخی با انسولین تحت درمان قرار بگیرند.

فاکتور هایی که میتواند افراد را به سمت مصرف انسولین پیش ببرد فاکتور هایی شامل : وزن ، ورزش ، ژنتیک ، هورمون ها و سلول های بتا هستند سلول هایی که باعث تولید انسولین در پانکراس می شوند مطالعات نشان داده است که اگر بیمارانی که مبتلا به دیابت هستند ابتدای دیابت مورد برسی و تحت کنترل قرار بگیرند می توانند با وضعیت بهتری همراه بوده و عوارض ناشی از دیابت که میتواند عوارض جبران ناپذیری باشد و عدم کنترل قند خون که میتواند عوارض بسیار زیادی را به همراه داشته باشد را در خود کاهش دهند.

معمولا پیشنهاد می شود که افرادی که دیابت دارند در گروه های بیماران دیابتی عضو شوند چون بسیاری از موارد می تواند به صورت سینه به سینه در میان آن ها نقل شده و به حفظ سلامت آن ها کمک کند.

معمولا این افراد نیاز دارند که با پزشک خود در ارتباط مستقیم باشند و حتما با آزمایشات مختلف سطح قندخون خود را و همین طور  هموگلوبین ای وان سی را که نشان دهنده وضعیت قند خون در سه ماه گذشته است مورد برسی قرار دهند و درصورت لزوم به درمان ها لازم توجه کنند.

انجام فعالیت های بدنی ، تغریه مناسب و مراقبت از خود میتواند به شدت در فرآیند سلامت بیماران تاثیر گذار باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید