بازگشت 1.5 میلیون زایر کربلا به کشور

view
آغاز موج آخر بازگشت از بامداد سه‌شنبه

جانشین رییس ستاد اربعین ناجا از بازگشت بیش از یک میلیون و پانصد هزار تن از زایران اربعین به کشور خبر داد.

محمد بابایی در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت پایانه های مرزی مهران، شلمچه و چذابه و شرایط بازگشت زایران به کشور اظهار کرد: در حال حاضر روند بازگشت زایران به کشور همچنان ادامه دارد و طبق پیش‌بینی‌های ما امشب آخرین شب از پیک بازگشت زایران به کشور خواهد بود و تا فردا شب شرایط به حالت عادی باز خواهد گشت.

جانشین ستاد اربعین ناجا با اشاره به آماده باش نیروی انتظامی در مرزهای کشور اظهار کرد: برابر آخرین آمارها بیش از یک میلیون ۵۰۰ هزار تن از زایران تا ساعات پایانی روز دوشنبه به کشور بازگشتند که از این میان حدود ۷۵ هزار تن از طریق خطوط هوایی، بیش از ۷۲۰ هزار تن از مرز مهران، حدود 450 هزار تن از مرز شلمچه و حدود ۲۵۰ هزار تن نیز از مرز چذابه وارد کشور شده اند.

بابایی با بیان اینکه طبق پیش بینی ها بامداد سه شنبه آخرین موج از بازگشت زایران به کشور آغاز خواهد شد گفت: از حوالی ساعت ۱۲ بامداد تا ۵ صبح روز سه شنبه بیشترین حجم جمعیت بازگشت به کشور را در پایانه‌های مرزی خواهیم داشت و پیش‌بینی می‌کنیم که تا عصر سه‌شنبه وضعیت به حالت عادی بازگردد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی بیش از ۵۰۰ نیرو را تنها به منظور استقرار در گیت ها و چک کردن مدارک زایران به سه پایانه مرزی اعزام کرده است، گفت: ۹۱ گیت فعال در مهران، 24 گیت فعال در شلمچه، و ۱۶ گیت فعال در چذابه خدمت‌رسانی 24 ساعته به زایران را انجام می دهند.

جانشین رییس ستاد اربعین ناجا با بیان اینکه تلاش پلیس معطلی حداقلی زایران در مرزها ست خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده چک کردن مدارک زایران ایرانی برای ورود به کشور کمتر از یک دقیقه طول می کشد.

بابایی در عین حال تاکید کرد که هیچ فردی بدون داشتن مدرک معتبر و احراز هویت ایرانی امکان ورود به کشور را پیدا نخواهد کرد.

جانشین ستاد اربعین ناجا مشکل ترافیکی خاصی در مسیر بازگشت از مرزها وجود ندارد اظهار کرد: برابر آخرین آمارها بیش از نیمی از ظرفیت پارکینگ ها تخلیه شده و مابقی آن نیز طی ساعات آتی تخلیه خواهد شد در طول مسیر نیز عمدتا گره‌های ترافیکی در نقاطی ایجاد می‌شود که دست فروش ها فعالیت کرده یا  مغازه ها قرار دارند.

منبع: ایسنا

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید