باورهای درست و نادرست دوران بارداری

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

 

باورهای درست و نادرست دوران بارداری

 

 باورهای درست و نادرست دوران بارداری کدامند؟

هنگامی که شما باردار می شوید، صحبت های زیادی درمورد اینکه چه کار بکنید، چه چیزی بخورید و ... وجود دارد. در اینجا ما باورهای درست و نادرست دوران بارداری را بیان کرده و به شما در داشتن سلامتی بارداری کمک می نماییم.

 

باورهای درست و نادرست دوران بارداری

 

  مادر باردار باید از مکمل های خاصی استفاده نماید

 

این باور صحیح است. 400 میکروگرم فولیک اسید روزانه  3 ماه قبل از باردار شدن توصیه می شود که در طی بارداری برای 12 هفته اول بارداری به منظور کمک به حفظ کودکتان دربرابر ابتلا به نقص سیستم عصبی مرکزی و نخاع مصرف نمایید.

 

 

باورهای درست و نادرست دوران بارداری

 

به هیچ عنوان بادام زمینی  در دوران بارداری استفاده نشود

 

این یک باور نادرست است. بسیاری از زنان باردار از خوردن بادام زمینی به خاطر جلوگیری از ایجاد آلرژی در کودک متولد نشده، اجتناب می کنند. اما توصیه پزشکان این است که یک زن هنگامی که سعی در باردار شدن دارد و حتی در دوران بارداری می تواند بادام زمینی را به عنوان بخشی از رژیم غذاییش مصرف کند، مگر اینکه خود شخص آلرژی بادام زمینی داشته یا پزشک متخصصش به او نخوردن بادام زمینی را توصیه کرده باشد.

 

باورهای درست و نادرست دوران بارداری

 

شما در بارداری بیشتر از پیش فراموشی می گیرید

 

باوری صحیح است. دانشمندان گزارش نموده اند که زنان باردار ممکن است با اختلال حافظه مواجه شوند، برای مثال به یاد آوردن شماره تلفن های جدید برای آنان سخت تر می گردد. بسیاری از مشکلات حافظه تا یکسال بعد از زایمان، وجود دارد. محققان نمی دانند که چرا این اتفاق رخ می دهند اما گمان می کنند که کمبود خواب و استرس بتواند تاثیرگذار باشد.

 

 

باورهای درست و نادرست دوران بارداری

 

مادر باردار باید از خوردن قهوه اجتناب کند

 

یک باور نادرست است. در واقع، شما می توانید از قهوه دم کردن لذت ببرید، اما باید میزان آن را درنظر بگیرید. کافیین بسیار زیاد (در چای، کولا و شکلات) می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. پزشکان مصرف 200 میلی گرم کافیین برابر 2 لیوان قهوه فوری در روز را خطرافرین نمی دانند.

 

 

باورهای درست و نادرست دوران بارداری

 

شما می توانید وعده های غذاییتان را دوبرابر کنید

 

یک باور نادرست است آخرین توصیه پزشکان، 2برابر نکردن میزان غذا است و افزایش 300 کالری انرژی کافیست.

 

باورهای درست و نادرست دوران بارداری

 

 

 ورزش کردن در دوران بارداری مشکلی ندارد

 یک باور صحیح است. اگر شما قبلاً فرد فعالی بودید و برای بارداری شما خطری نداشته باشد، دلیلی برای ادامه ندادن فعالیت ورزشی وجود ندارد. فقط این فعالیت باید معقول باشد و در سطح ملایمانجام شود، بدون اینکه بدنتان دچار کم آبی گردد. در غیر اینصورت شما میتوانید دویدن را تا زمان پایان آن اگر احساس راحتی می کنید، ادامه دهید.

 البته به یاد داشته باشید که اگر شما قبلا ورزشهای سخت را به طور منظم انجام می دادید، باید حتما در زمینه تداوم ان طی بارداری با پزشکتان مشورت کنید.

 

 

 

باورهای درست و نادرست دوران بارداری

 

رابطه جنسی در دوران بارداری ممنوع

یک باور نادرست است: رابطه جنسی در بارداری کم خطر، مشکلی ندارد. برای بارداری های پرخطرتر مانند بارداری چندقلویی، سقط مکرر جنین یا خونریزی واژینال با علت ناشناخته و یا جفت سر راهی  باید از مشاوره پزشک استفاده کنید.

 

منبع: webmd.boots.com

متخصصین

آفاق حسن زاده راد

آفاق حسن زاده راد

مامایی و سلامت زنان و زایمان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید