با مصرف روغن های طبیعی زیباتر شوید

دکتر بهزاد سلیمی

view

با مصرف روغن های طبیعی زیباتر شوید

چگونه با مصرف روغن های طبیعی زیباتر شوید

چرا باید از روغن های طبیعی استفاده کنیم؟

روغن های طبیعی مصارف بهداشتی آرایشی نیز دارند. از آنها می توان در نرم کردن موها، مرطوب کردن پوست، از بین بردن آکنه و استحکام ناخن ها استفاده نمود. در بسیاری از محصولاتی که در داروخانه ها برای مراقبت از پوست و زیبائی وجود دارند، از روغن های طبیعی استفاده شده است.

آیا واقعا مصرف روغن های طبیعی می تواند باعث زیباتر شدن شود؟

از آنجائیکه پوست افراد با هم تفاوت دارند، میزان اثرگذاری روغن های طبیعی نیز در افراد مختلف متفاوت است.

روغن آرگان:

گاهی به روغن آرگان طلای مایع نیز می گویند. روغن آرگان سرشار از آنتی اکسیدان پلی فنول است. پلی فنول می تواند روند پیری را کند نماید. محققان پوست معتقدند که اسید چرب امگا تری آن می تواند باعث تقویت ایجاد کلاژن شده و به سلامت پوست کمک نماید. افرادیکه پوست خشک، چرب یا حتی نرمال دارند می توانند از روغن آرگان استفاده کنند. روغن آرگان همچنین می تواند باعث نرم شدن موی سر گردد و در عوض باعث نمی شود شما احساس چرب بودن موهایتان را داشته باشید.

روغن نارگیل:

پوستهای خشک بیشتر در معرض آسیب ها و واکنش آلرژیک هستند. مصرف روغن نارگیل می تواند به حفاظت از پوست و مرطوب کردن آن کمک کند.

روغن زیتون و آووکادو:

اگر ناخن های شکننده دارید می توانید تنها با مالیدن کمی روغن زیتون یا روغن آووکادو قبل از خواب باعث جلوگیری از شکنندگی آن شوید. ناخن ها باید به مدت یک شب آغشته به این روغن ها باشند تا با اسید چرب های مفید تغذیه شوند.

روغن کنجد:

غرغره کردن دهان با روغن کنجد می تواند باعث بهبود سلامت لثه و دندانهایتان شود. تحقیقات انجام گرفته در این زمینه نشان داده اند که مسواک زدن با روغن کنجد و حتی روغن نارگیل و روغن دانه های آفتاب گردان می تواند تورم لثه را التیام بخشد و پلاکهای دندانی همچنین بوی بد دهان را نیز از بین ببرد.

دکتر بهزاد سلیمی

دکتر بهزاد سلیمی۴۷ مطلب

پوست مو و زیبایی
بندر انزلی-خیابان مطهری - روبروی اداره برق تلفن: 01344542800 01344552900

متخصصین

بهزاد سلیمی

بهزاد سلیمی

پوست مو و زیبایی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید