برخی دستگاه های تصفیه، املاح مفید آب را از بین می برند

view

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ مهندس غلامرضا شقاقی گفت: در این فیلم ها آب آشامیدنی شبکه لوله کشی را با الکترودهای تجاری (آهن و آلومینیوم) الکترولیز می کنند .

وی افزود: آب دارای املاح با الکترودهای تجاری (آهن و آلومینیوم)  باعث تولید رنگ و لجن در اثر آزادسازی یون های آلومینیوم و آهن شده و منجر به تولید آبی کدر و سیاه می شود که این رنگ ها به اشتباه  ناخالصی های آب معرفی می شوند .

وی ادامه داد: در حالی که رسوبات تشکیل شده ناشی از واکنش یون های آزاد شده از الکترودها با  آب مورد آزمایش است و از این الکترولیز استفاده های سودجویانه می شود .

تمام آب ها حاوی یون های مفید هستند

رییس اداره آب و فاضلاب مرکز سلامت محیط و کار بیان داشت: تمام آب ها اعم از آب های سطحی و زیرزمینی حاوی یون هایی مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، سولفات، کلرور، فلوراید و برخی یون های دیگرهستند که عمدتا ناشی از انحلال مواد معدنی در آب بوده و وجود آن ها در صورتی که در محدوده مجاز باشند، برای سلامتی مفید است .

شقاقی اظهارداشت: انتخاب نوع تصفیه آب بر اساس ویژگی های آن است و این کار توسط متخصصان انجام می شود و برای آب هایی که در شبکه عمومی توسط شرکت های آب و فاضلاب تامین شده و توسط معاونت های بهداشتی توسط دانشگاه های علوم پزشکی کشور نظارت می شود، نیازی به تصفیه آب اضافی نبوده و در صورت لزوم این کار توسط تامین کنندگان آب انجام می شود .

وی افزود: از طرف دیگر سامانه های تصفیه آب در شبکه های عمومی بطور دایم توسط کارشناسان شرکت های آب و فاضلاب و معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی کشور تحت کنترل و آزمایش قرار گرفته و نگهداری می شوند. در صورتی که در سامانه های تصفیه آب خانگی این کنترل ها انجام نشده و به هر دلیلی دچار مشکل شوند آب بی کیفیت و بعضا آلوده در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد .

برخی دستگاه های تصفیه املاح مفید آب را از بین می برند

وی افزود: برخی از دستگاه های تصفیه آب املاح آب را که برای سلامتی مفید هستند به شدت کاهش می دهند. همچنین در صورت عدم نگهداری صحیح از این دستگاه ها بار میکروبی آن افزایش یافته و به دلیل حذف کلر آب می تواند با آلودگی ثانویه مواجه شود.

وی در پایان تاکید کرد: به شهروندان توصیه می شود که در مناطقی که آب توسط شرکت های آب و فاضلاب تامین شده و مورد تایید مقامات بهداشتی است نیازی به استفاده از دستگاه های تصفیه آب نیست و وزارت بهداشت نیز هیچکدام از این دستگاه ها  را مورد تایید قرار نداده و توصیه ای هم برای استفاده از آن ندارد

مطالب مرتبط

دیدگاه ها [ 1 دیدگاه ]

  • Heloise

    3
    0

    No queositn this is the place to get this info, thanks y'all.

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید