بهبود کیفیت زندگی با انجام حرکات ورزشی

view
بهبود کیفیت زندگی با انجام حرکات ورزشی
 آیا دوست دارید که عمرتان  بیشتر شود؟ آیا دوست دارید جوانتر به نظر برسید؟ آیا دوست دارید بیشتر از زندگی خود لذت ببرید؟ بی شک انجام حرکات ورزشی داشتن یک زندگی پر تحرک می توانند نه تنها  باعث عمر  طولانی تر شما گردد بلکه می تواند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. انجمن قلب امریکا توصیه می کنند تا هر فرد ۱۵۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط را در طول هفته در برنامه خود قرار دهد. ۳۰ دقیقه ورزش در پنج روز می تواند به شما بر ارتقاء سلامت عمومی سازی و بهبود شیوه زندگی تان کمک شایانی نماید. در طول یک روز نیز می توانید ۳۰ دقیقه ورزش را به سه قسمت ده دقیقه ای تقسیم کنید. در واقع ورزش می تواند انگیزه ای باشد تا شما را از محیط های بسته  خارج سازد. دلایلی که نشان می دهد که فعالیت های جسمانی می توانند باعث سلامت ذهنی و جسمی انسان گردد شامل: ۱- فعالیت جسمانی باعث تقویت سلامت روحی می گردد: فعالیت های جسمانی تواند کاهش عصبانیت افسردگی و پریشانی در انسان گردد. افراد پس از انجام ورزش احساس خوبی دارد.
۲-  فعالیت جسمانی به   سلامت جسم کمک می نماید: نشستن های مداوم و فعالیت هایی که تنها مستلزم نشستن هستند می توانند احتمال بروز عارضه های قلبی را در انسان افزایش دهند. یکی از مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده است بزرگسالانی که بیش از ۴ ساعت در طول روز به تماشای تلویزیون می نشینند  ۴۶ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ به هر دلیلی و ۸۰ درصد در بیشتر در معرض خطر مرگ به دلیل بروز عارضه های قلبی عروقی هستند. انجام فعالیت های جسمانی و تحرک بیشتر می تواند به کاهش فشارخون و تقویت سطح کلسترول خوب بدن کمک نماید.
۳- فعالیت های جسمانی باعث بهبود سلامت عمومی بدن می شود: در صورتی که در بدن انسان کم شود بدن آرام آرام قدرت و توانایی خود را از دست میدهند. افرادی که از لحاظ جسمانی پر تحرک هستند و ازوزن سلامت برخوردار اند،هفت سال بیشتر از افراد چاق و کم تحرک زنده میماند.

  آیا دوست دارید بیشتر از زندگی خود لذت ببرید؟

بی شک انجام حرکات ورزشی داشتن یک زندگی پر تحرک می توانند نه تنها  باعث عمر  طولانی تر شما گردد بلکه می تواند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد.
 انجمن قلب امریکا توصیه می کنند تا هر فرد ۱۵۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط را در طول هفته در برنامه خود قرار دهد. ۳۰ دقیقه ورزش در پنج روز می تواند به شما بر ارتقاء سلامت عمومی سازی و بهبود شیوه زندگی تان کمک شایانی نماید. در طول یک روز نیز می توانید ۳۰ دقیقه ورزش را به سه قسمت ده دقیقه ای تقسیم کنید. 
در واقع ورزش می تواند انگیزه ای باشد تا شما را از محیط های بسته  خارج سازد. 
دلایلی که نشان می دهد که فعالیت های جسمانی می توانند باعث سلامت ذهنی و جسمی انسان گردد شامل:

فعالیت جسمانی باعث تقویت سلامت روحی می گردد:

فعالیت های جسمانی تواند کاهش عصبانیت افسردگی و پریشانی در انسان گردد. افراد پس از انجام ورزش احساس خوبی دارد.

  فعالیت جسمانی به   سلامت جسم کمک می نماید:

نشستن های مداوم و فعالیت هایی که تنها مستلزم نشستن هستند می توانند احتمال بروز عارضه های قلبی را در انسان افزایش دهند. یکی از مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده است بزرگسالانی که بیش از ۴ ساعت در طول روز به تماشای تلویزیون می نشینند  ۴۶ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ به هر دلیلی و ۸۰ درصد در بیشتر در معرض خطر مرگ به دلیل بروز عارضه های قلبی عروقی هستند. 
انجام فعالیت های جسمانی و تحرک بیشتر می تواند به کاهش فشارخون و تقویت سطح کلسترول خوب بدن کمک نماید.

فعالیت های جسمانی باعث بهبود سلامت عمومی بدن می شود:

در صورتی که در بدن انسان کم شود بدن آرام آرام قدرت و توانایی خود را از دست میدهند. افرادی که از لحاظ جسمانی پر تحرک هستند و ازوزن سلامت برخوردار اند،هفت سال بیشتر از افراد چاق و کم تحرک زنده میماند.

منبع: heart.org

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید