تاثیر تکنولوژی تصویر سه بعدی بر دید کودکان

view

با شروع شدن فصل تعطیلات، اغلب کودکان بیشتر زمان خود را صرف استفاده از بازیهای ویدیویی می نمایند. آیا کودک شما نیز بیشتر وقت خود را صرف استفاده از گوشی های هوشمند و بازیهای ویدیویی می نماید. 
بهتر است میزان استفاده ی کودکان خود را از این تکنولوژیها به زمانهای خاصی محدود نمایید، مخصوصاً اگر بازیهایی که کودکتان از آن استفاده می نماید دارای تصاویر سه بعدی است.
 بازیهای ویدیویی سه بعدی با تری دی دارای تصاویری هستند که بدلیل داشتن ارتفاع، عرض و عمق از محیطی واقعی برخوردارند. بر روی بسته بندی اکثر بازیهای ویدیویی سه بعدی هشدار داده شده که بدلیل تاثیرات منفی تصاویر سه بعدی بر روی قدرت بینایی در کودکان بهتر است کودکان کم سن که هنوز قدرت بینایی در آنها در حال شکل گیری است از بازیهای ویدیویی سه بعدی استفاده ننمایند.

در صورتیکه کودک شما به مدت زیاد از بازیهای ویدیویی سه بعدی استفاده نمود و دچار تاری دید و یا هرگونه اختلال در دید گردید حتماً برای سنجش بینایی فرزندتان به پزشک مراجعه نمایید.

البته در هیچ یک از تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نتایج آسیب های جدی چشم دراز مدت را ثابت نکرده اند. در هر صورت چه تصاویر بازی ویدیویی سه بعدی باشد و چه نباشد بهتر است ساعات استفاده از بازیهای ویدیویی را در فرزندتان محدود نمایید.

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید