تاثیر ساعت بیولوژیک بدن در درمان چاقی

view

در مطالعه ای که در دانشگاه منچستر انگلستان به انجام رسید، نتایج نشان داد که ساعت بیولوژیک نقش بسزایی در جمع شدن چربی در بدن انسان دارد.

در مطالعه ی حاضر محققان به بررسی تاثیر ساعت بیولوژیک بر بافت چربی مدلهای حیوانی پرداختند. دکتر ری سرپرست این گروه تحقیقاتی عنوان نمود که: "ما دریافتیم که پروتیین riverb نقش مهمی در جمع شدن چربی در بدن دارد. در مطالعات صورت پذیرفته دریافتیم که روند ایجاد التهاب بر اثر جمع شدن چربی در بدن با ساعت بیولوژیک بدن در ارتباط است."

در مدلهای حیوانی که فاقد پروتیین riverb بودند، چربی جمع شده در بدن این حیوانات باعث بروز التهاب نگردید. درمقابل در این مدلهای تحت بررسی، هورمون "ادیپونکتین" افزایش یافته بوده و به نظر می رسد هورمون ادیپونکتین دارای یک اثر ضد التهابی باشد.

دکتر ری معتقد است که در افرادی که به چاقی افراطی مبتلا هستند، پس از انجام جراحی کاهش وزن، ساعت بیولوژیک بدن برای چربی های ملتهب فعال است و به این دلیل است که پس از جراحی های لاغری، سلامت افراد مبتلا به چاقی افراطی به سرعت بهبود می یابد.

محققان به دنبال این هستند تا با استفاده از این نتایج بتوانند راه جدیدی را در درمان چاقی بدون عمل جراحی در دسترس پزشکان قرار دهند و یا بتوانند داروهایی را برای جلوگیری از مرگ بسیاری از افراد بر اثر بیماریهای مرتبط با چاقی تولید نمایند.

تحقیقات بیشتر در این زمینه در دانشگاه منچستر در حال انجام است.

 

خلاصه مطلب ساعت بیولوژک و درمان چاقی:

 

  • ساعت بیولوژیک نقش بسزایی در جمع شدن چربی در بدن انسان دارد.
  • در مدلهای حیوانی که فاقد پروتیین riverb بودند، چربی جمع شده در بدن این حیوانات باعث بروز التهاب نگردید.
  • هورمون ادیپونکتین دارای یک اثر ضد التهابی باشد

 

برای مطالعه بیشتر در مورد چاقی کلیک نمایید
 
 

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید