تاثیر طب سوزنی در درمان دردها

view

یکی از درمانهای سنتی، طب سوزنی می باشد. این نوع از شیوه های درمانی، از چین باستان، به ما رسیده است و می تواند به ارتقاء تعادل انرژی در پیرامون ما کمک نماید. در واقع در این نوع از طب، سوزنهای نازک برای ایجاد تحریکاتی در چهارده مجرای حامل انرژی مورد استفاده قرار می گیرد. از طب سوزنی می تواند برای درمان دردهای مختلفی استفاده نمود.

از جمله دردها را که می توان بوسیله ی طب سوزنی درمان نمود شامل بیماریهای زیر است:

1- دردهای گردن، کمر 2- دندان درد 3- احساس تهوع پس از شیمی درمانی 4- آرتروز

البته هنوز لازم به انجام پژوهشهای بیشتر در زمینه ی چگونگی اثربخشی طب سوزنی در درمان بیماریهاست. حتماً پیش از انجام طب سوزنی با پزشک خود مشورت نمایید؛ زیرا در برخی موارد شاید انجام آن بهترین راهکار برای درمان یک بیماری نباشد. در صورتیکه درمان با دارو یا سایر راهکارهای درمان بتواند باعث درمان یک بیماری گردند. بهتر است اول از همع از آن درمانها کمک گرفته شود و نباید طب سوزنی را جایگزین جنین درمانهایی نمود. در برخی موارد نیز همچون درمان برخی از انواع سرطانها، طب سوزنی در کنار سایر انواع درمانها می تواند کمک کننده باشد.

چگونگی انجام طب سوزنی:

در ابتدا قسمتهایی که باید سوزن در آنها فرو روند با الکل تمیز می شوند و سپس سوزنهای نازک در درون پوست قرار می گیرند. با توجه به بیماری فرد و شرایط وی، تعداد سوزنها و عمق درد آنها به بدن مشخص می گردند. مدت زمان قرار گرفتن سوزنهای در بدن بین چند دقیقه تا یک ساعت می باشد. گاهی از الکتریسته یا گرما نیز برای افزایش کارایی آنها استفاده می شود. درد تنها در چند لحظه ای که سوزن در پوست فرد فرو می رود احساس می شود اما گاهی نیز ممکن است پس از وارد شدن سوزن های متوالی در پوستش کمی احساس ناراحتی و سوزن سوزن شدن داشته باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید