تاثیر قارچ دکمه ای بر سیستم ایمنی

view

قارچ از جمله ی مواد غذایی است که مصرف آن نقش مهمی در حفظ سلامتی سیستم ایمنی بدن دارد. در مطالعات جدیدی که بر روی این ماده ی غذایی مفید صورت گرفته است مشخص شده که مصرف قارچ های سفید کوچک باعث افزایش فعالیت سلولهای سیستم ایمنی بدن می گردد.

 در امریکا 90 درصد مصرف قارچ شامل مصرف قارچ سفید دکمه ای می شود. مطالعه ی حاضر در دانشگاه تافتس و در مرکز تحقیقات تغذیه ی انسانی به انجام رسید.

نتایج حاکی از آنست که مصرف قارچ سفید دکمه ای می تواند با افزایش تولید آنتی ویرال و سایر پروتیینهایی که توسط سلولها در هنگام حفاظت و بازسازی بافت آسیب دیده، باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن می گردد. تحقیقات نشان داده است که مصرف قارچ های دکمه ای به رشد سلولهای دندریتیک مغز استخوان کمک می نماید. سلولهای دندریتیک می توانند سلولهای تی بسازند، سلولهای تی نیز جزو سلولهای سفید خون هستند که می توانند انتی ژنها را در هنگام حمله ی میکروبها نابود سازند.

وقتی سلولهای سیستم ایمنی در برابر پاتوژن ها قرار می گیرند، بدن شروع به افزایش تعداد و عملکرد سلولهای سیستم ایمنی می نماید. بدن برای این کار نیاز به ذخیره ی مناسب از مواد غذایی ای دارد که در دفاع بدن در برابر پاتوژن ها کمک نماید. مصرف قارچ های دکمه ای می توانند ذخیره مناسبی را به بدن در جهت دفاع از پاتوژن ها ارایه دهد.

منبع: medicalnewstoday

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید