تاثیر مصرف سبزیجات در افزایش کارایی مغز

view

در جدیدترین تحقیقات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که مصرف سبزیجاتی همچون آویشن و جعفری می تواند باعث افزایش کارکرد مغز گردند.

 در سبزیجات ماده ای به نام آپیجنین وجود دارد که افزایش ارتباطات سلولی مغز را سبب می شود. پدر جدیدترین مطالعه ی منتشر شده، نتایج نشان داده اند که در سبزیجات ماده ای به نام آپیجنین وجود دارد که می تواند به درمان اختلالات عصبی همچون آلزایمر، اسکیزوفرنی و پارکینسون کمک نماید.

 در پژوهش هایی که پیش تر در این زمینه انجام شده بود نتایج نشان داده بود که آپیجنین در حیوانات باعث افزایش قدرت یادگیری و ارتقاء حافظه می گردد. تحقیقات نشان داده اند که ظرف 25 روز پس از مصرف اپیجنین سلولهای بنیادی انسان تبدیل به سلولهای عصبی می گردد.

پژوهشگران دریافتند که اتصالات بین سیناپس های جدید قوی تر می باشند. و هر چه این اتصالات قوی تر باشند، کارکرد مغز بیشتر تقویت شده عملکرد بهتر سیستم حافظه را در پی خواهد داشت.

این پژوهش ها نشان می دهند که اگر چه افزایش سطح استروژن می تواند باعث تعویق بروز بیماری افسردگی و پارکینسون افراد می گردد. اما نمی تواند از آن در درمان عارضه های قلبی استفاده نمود. پزشکان معتقدند که افراد با تغییر روش زندگی و برگزیدن روشهای سلامت زندگی می توانند باعث ارتقاء سلامت خود گردند.

مصرف سبزیجات و میوه ها در این میان می تواند به ارتقاء سلامت، پیشگیری از بروز بیماریها و درمان بیماریها کمک نماید.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید