تاثیر مصرف فراورده های لبنی پرچرب در کاهش خطر ابتلا به دیابت

view

حدود .3 9 درصد از جمعیت ایالات متحده (حدود 29 میلیون نفر) مبتلا به دیابت هستند. 86 میلیون نفر نیز مبتلا به پیش دیابت هستند. پیش دیابت وضعیتی است که طی آن قند خون فرد بالاتر از میزان نرمال است اما تا حدی نیست که دیابت تشخیص دراده شود. در صورتیکه این افراد در عادتهای غذایی و ورزشی خود تغییر ایجاد نکنند، 15 تا30 درصد احتمال بروز دیابت در آنها وجود دارد. دیابت بیماری جدی است که می تواند عوارض جبران ناپذیری برای فرد مبتلا به همراه داشته باشد. در صورتیکه فرد مبتلا به دیابت، قند خون را بصورت مداوم کنترل ننماید، گلوکز اضافی موجود در خون می تواند منجر به آسیب به قلب، رگهای خونی، کلیه ها، چشم ها، لثه ها، دندانها و سیستم عصبی انسان شود.

آنچه باید از دیایت بدانید:

71 درصد از افراد مبتلا به دیابت با فشار خون بالا تشخیص داده می شوند.

65 درصد افراد مبتلا به دیابت دارای سطح کلسترول بالای خون هستند.

مرگ بر اثر عارضه های قلبی در افراد مبتلا به دیابت 7/1 برابر بیشتر از افرادیست که به دیابت مبتلا نیستند.

بستری شدن بدلیل بروز حمله ی قلبی 8/1 درصد بیشتر از افرادیست که به دیابت مبتلا نیستند.

5/28 درصد از افراد بالای 40 سال که مبتلا به دیابت هستند دچار بیماری شبکیه هستند که شاید منجر به از دست دادن بینایی این افراد گردد.

44 درصد از تمام مواردی که افراد کلیه ی خود را از دست می دهند مربوط به افرادیست که دچار بیماری دیابت هستند.

بررسی ارتباط مصرف مواد لبنی پرچرب و کاهش خطر ابتلا به دیابت

از اواخر دهه ی 50 میلادی توصیه ها به مصرف محصولات لبنی کم چرب شروع گردید. در یکی از مطالعات صورت گرفته که در قالب یک طرح اقتصادی به انجام رسید نتایج نشان داد که دنبال کردن رژیم های غذایی پر چرب منجر به بروز عارضه های قلبی می گردد. انجمن قلب امریکا، انجمن سرطان امریکا و انجمن دیابت امریکا همگی به دنبال کردن رژیم های کم چرب و یا بدون چربی و مصرف محصولات لبنی کم چرب توصیه می نمایند. تحقیقات نشان داده اند که رژیم حاوی چربیهای سالم و گیاهی میزان حساسیت انسولین را بهبود می بخشد. وجود چربی های شکمی، خطر ابتلا به دیابت، بیماریهای قلبی، سرطان سینه، سرطان روده ی بزرگ و جنون را افزایش می دهند.

چگونه فراورده های لبنی می توانند در رژیم غذایی شما نقش داشته باشند:

چربیهای اشباع شده ی سالم را می تواند از منابع مختلف تامین نمود. فراورده های لبنی کم چرب یکی از این منابع است. البته باید بدانید که همه ی فراورده های لبنی یکسان نیستند. علوفه و غذای دام تاثیر بسزایی در کیفیت فراورده های دامی دارد.

چربی های سالم را در برنامه ی غذایی تان افزایش دهید.

آنچه که در ارتقاء سلامت انسان می تواند موثر باشد، دقت در انتخاب مواد غذایی مصرفی شماست. سعی کنید میزان مصرف کربوهیدارتهای غیر گیاهی خود را در طول روز کاهش دهید. چربیهای سالم نه تنها انسان را چاق نمی کنند و یا سطح کلسترول خون را افزایش نمی دهند بلکه به بهبود سلامت قلب و رگها کمک می نمایند، اشتهای انسان را کاهش می دهند و به انسان در حفظ وزن کمک می نمایند و میزان حساسیت به انسولین را تنظیم می نمایند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید