تاثیر مصرف فست فودها بر عملکرد تحصیلی کودکان

view

متاسفانه اغلب کودکان مواد غذایی مورد نیاز بدنشان را دریافت نمی کنند.عدم رعایت اصول تغذیه ای مناسب در کودکان را می توان دلیل اصلی شیوع بیشتر بیماری در بین کودکان امروزه نسبت به نسلهای قبل دانست .

بیماریهایی همچون دیابت و فشار خون بالا که در گذشته تنها در افراد سنین بالا اتفاق می افتاد، امروزه در بین جوانان شایع است.انتخاب یک رژیم غذایی نامناسب می تواند موجبت بروز آسم، اگزما و انواع بیماریهای التهابی در افراد شود.

تاثیر مصرف فست فودها بر کاهش هوش

استفاده از فست فودها باعث کند شدن روند یادگیری فرد و کاهش آی کیو افراد می شود. کودکانی که بیش از اندازه از فست فودها تغذیه می شوند دچار اضافه وزن می شوند.

نتایج یک مطالعه ی صورت پذیرفته در انگلستان نشان داده است که کودکانی که عمدتاً از غذاهای فراوری شده مصرف می نمایند در سن سه سالگی از آی کیوی پایینتری برخوردارند و در سن 5 تا 8 سالگی از نمرات پایین تری برخوردارند.

تحقیقاتی که اخیراً در مجله ی پزشکی بالینی منتشر گردید به والدین هشدار داده است که مصرف مکرر فست فود می تواند عملکرد تحصیلی کودکتان را تحت الشعاع قرار داده و کودکتان را از رشد باز دارد.

نتایج مطالعات به این معنا نیست که کودکان اصلاً نباید از فست فودها مصرف کنند بلکه والدین باید آگاه باشند تا مصرف فست فودها را به حداقل رسانند.منبع: mercola.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید